sponsorowane...

Znany haker i programista zapewnia, że ​​żyjemy w symulacji komputerowej i chce ją zhakować, aby nas uratować

żyjemy w symulacji komputerowej

Amerykański ekspert komputerowy i hakerów George Hotz zapewnił podczas wystawy na konferencji SXSW 2019, która odbyła się w Austin w USA, że jest przekonany, że wszyscy żyjemy w symulacji komputerowej stworzonej przez istoty znacznie bardziej zaawansowane niż my.

Wiele dzieł science fiction, a także niektóre prognozy znanych technologów i futurologów przewidują, że w przyszłości dostępne będą ogromne ilości mocy obliczeniowej. Załóżmy na chwilę, że te przewidywania są poprawne. Jedną z rzeczy, które późniejsze pokolenia mogłyby zrobić ze swoimi super potężnymi komputerami, byłoby uruchomienie szczegółowych symulacji ich przodków lub podobnych osób. Ponieważ ich komputery będą naprawdę potężne, mogą uruchamiać wiele symulacji tego typu.

Przypuśćmy, że ci ludzie z symulacji są świadomi, więc może być tak, że ogromna większość umysłów takich jak nasz nie należy do pierwotnej rasy, ale do ludzi symulowanych przez zaawansowanych potomków pierwotnej rasy. Wtedy można argumentować, że gdyby tak było, rozsądnie byłoby myśleć, że jesteśmy prawdopodobnie wśród symulowanych umysłów, a nie wśród pierwotnych biologicznych. Krótko mówiąc, nasze życie i wszystko w nim jest symulacją komputerową.

A przynajmniej tak sugerował Nick Bostrum, filozof z Uniwersytetu Oksfordzkiego w 2003 r., Kiedy powiedział, że członkowie zaawansowanej cywilizacji z ogromną mocą obliczeniową będą mogli wykonywać symulacje swoich przodków. Chociaż najbardziej zaskakujące jest to, że istnieje wiele badań, które pokazują, że jest bardzo prawdopodobne, że wchodzimy w interakcje z symulowanymi umysłami. Ale teraz George Hotz, najsłynniejszy haker i programista, zapewnia, że ​​nasz wszechświat jest symulacją zbudowaną przez społeczeństwo bardziej zaawansowane niż nasze. Co więcej, chce się do niego włamać.

„Żyjemy w symulacji komputerowej”

Amerykański ekspert komputerowy i hakerów George Hotz zapewnił podczas wystawy na konferencji SXSW 2019, która odbyła się w Austin w USA, że jest przekonany, że wszyscy żyjemy w symulacji komputerowej stworzonej przez istoty znacznie bardziej zaawansowane niż my. albo pozaziemskie, albo sztuczną inteligencja, która daleko wykracza poza zakres ludzkiej koncepcji i zrozumienia.

„Nie ma dowodu, że to nieprawda ”, powiedział Hotz 8 marca na wystawie „Jailbreaking the Simulation . „ Łatwo wyobrazić sobie istoty, które są o wiele mądrzejsze od ciebie i mogą zbudować klatkę, której nawet byś nie rozpoznał”.

Wydaje się, że amerykański haker jest jednym z wierzących w hipotezę symulacyjną, zaproponowaną przez Nicka Bostroma w 2003 roku. 29-letni Hotz stał się sławny jako pierwszy haker, który odblokował iPhone’a pierwszej generacji . Ale poszedł dalej, kiedy udało się wydać Sony PlayStation 3, od tego czasu pracował dla Facebooka, Google’a i Vicariousa, firmy zajmującej się sztuczną inteligencją z siedzibą w Bay Area w San Francisco w Kalifornii.

Podczas konferencji Hotz zapewnił, że wszystkie negatywne elementy wszechświata mogą zostać wyeliminowane, jeśli jesteśmy w stanie „zhakować” system operacyjny, który tworzy tę niedoskonałą symulację.

„Czy jesteś graczem lub postacią inną niż gracz?” Dodał Hotz. „Postacie gracza wiedzą, że są zagrożone. Zhakuje komputer obsługujący symulację i przepiszę system operacyjny.”

Ponadto ekspert komputerowy powiedział nawet, że myśli o założeniu religii poświęconej „zerwaniu” z symulowanym wszechświatem.

„Myślę o założeniu kościoła ”, powiedział Hotz, odnosząc się do końcowego rezultatu każdego kapitalistycznego przedsiębiorstwa, polegającego na maksymalizacji zysków, sprzedaży firmy lub jej zniszczeniu, wszystko to jest uważane za niepowodzenia.„Firmy mają wiele problemów strukturalnych: nie ma prawdziwego sposobu na wygraną. Z firmami naprawdę przegrywasz. Wierzę, że kościoły mogłyby być znacznie lepiej dostosowane do tych celów, a celem kościoła byłoby dostosowanie wysiłków społeczeństwa do wyjścia z symulacji.

George Hotz dołącza do długiej listy wpływowych ludzi w naszym społeczeństwie, którzy również myślą, że żyjemy w symulacji. Współzałożyciel PayPal i prezes SpaceX Elon Musk wielokrotnie ujawniał, że wszyscy jesteśmy + 9 + 9 * zablokowani w wirtualnej symulacji w stylu Matrix . W 2016 r. Najlepsi analitycy z Bank of America Corporation potwierdzili, że istnieje 50% prawdopodobieństwo, że nasz świat jest symulacją komputerową i że wszyscy jesteśmy połączeni w wirtualnej rzeczywistości.

Znany haker i programista zapewnia, że ​​żyjemy w symulacji komputerowej i chce ją zhakować, aby nas uratować

Nawet badacze z University of Southampton, we współpracy z naukowcami z Kanady i Włoch, zasugerowali, że wszechświat może być „ogromnym i złożonym hologramem”, a nasze postrzeganie życia w 3D byłoby tylko złudzeniem.

Czy najbardziej uprzywilejowane umysły świata cierpią z powodu złudzeń wielkości? Czy mogą mieć rację w swoich przekonaniach? Może teoria symulacji mogłaby wyjaśnić najbardziej absurdalne rzeczy w naszym życiu, takie jak politycy czy wojny. Podobnie jak w przypadku iPhone’a lub PlayStation 3, będziemy musieli poczekać, aby dowiedzieć się, czy „nasza rzeczywistość” może zostać zhakowana, oszczędzając nam wszystkim tej symulacji, w której żyjemy.

Czy uważasz, że żyjemy w symulacji komputerowej? Czy jesteśmy prostymi graczami w grze wideo?


POLECANE PRZEZ GOOGLE

3 Comments

  1. jeżeli nie da się zaprzeczyć jednoznacznie to znaczy że ktoś się myli lub, to jest prawda. Jest człowiek w tym systemie który nie śpi od kilkunastu lat. nigdy nie spał i nie śpi do tej pory. Wada systemu?, czy programu, jednostki?. Horyzont zdarzeń. Odpowiedź tkwi, nie w śnie, nie po śmierci, nie za życia. bo, sen jest symulacją, śmierć to symulacja, życie to symulacja. według założenia że to system. Więc trzeba udać się na horyzont zdarzeń, nie jako program, a jednostka po za nim. Gdyby był ktoś po drugiej stronie, ktoś wolny chcący uwolnić śniących, i tu ważne pytania, to czy, są tam takie oblicza?, czy uwalniają śniących?, kim są? gdzie są?… . np: Jak by powiedzieć że, ziemia jest okrągła, jest nie podważalny dowód, To ze widzicie i czujecie że tak jest, nie znaczy że to prawda. Bo to co widzicie i czujecie, jest według założenia symulacją. a co widzicie i czujecie, to jest program który tym steruje. Idąc dalej tym założeniem , dochodzi się do wniosku że nic tam nie ma po za wami w jakimś miejscu “graczem, postacią”, podłączeni do czegoś. Ale jednak Ziemia jest? jest, widać ją? widać. czujecie? czujecie to co system symuluje waszej głowie. więc jeszcze raz pytanie, Czy taka symulacja istnieje, lub nie istnieje?. nikt nie potwierdzi, bo nikt nie posiada takiej wiedzy do podania odpowiedzi.

    • nie chodzi o to czy istnieje czy też nie istnieje. Pytanie co gdyby, coś takiego istniało, i co się z tym wiąże.
      Czy to znaczy że istnieje świat wybudzony?, który ma połączenie ze śniącym?. Lecz nie chcą ingerować w śniących bo jest powód, w który nie mogą ingerować?. Są zasady, które panują w świecie wybudzonych, a których uczymy się w śniącym. Gdy nie nauczymy się na czas, więc przechodzimy tak zwanego “piekła”, by wyzwolić się, i nauczyć tego na co nas chcą, chcieli przygotować bo nie jest jeszcze za późno, i zawsze możemy dokonać wyboru. Są zasady zapisane, ale co z tymi nie zapisanymi? czy coś dobrze robię, nie wiedząc że dobrze robię? bo nie mam oparcia w zasadach, to skąd mam wiedzieć czy robię dobrze zgodnie z zasadami w których nic nie ma na ten temat?. to że są przykazania to jedno, ale jest o wiele więcej informacji o “tym czymś” jakie zasady panują w świecie wybudzonych.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.