Wymazana prawda historyczna, czyli dlaczego Turcja jako jedyny kraj nie uznała rozbiorów Polski, lecz wspierała Rzeczpospolitą

polska turcja flaga

,,Dajcie Polakom rządzić, a stworzą najpotężniejsze imperium świata.’’

Otto Von Bismarck.

Polska to kraj i naród silnie zakorzeniony w Europie, dlatego też nigdy nie wyjdziemy z Europy jak to obecnie wmawiają nam Brukselskie elity.

Jest to niedorzeczność, ponieważ gdyby nie postawa Polski w wielu momentach historii, obecna Europa wyglądałaby zupełnie inaczej. To Polacy wielokrotnie zatrzymali falę islamu próbującą zalać Stary Kontynent, jak chociażby w legendarnej bitwie pod Wiedniem. Dlaczego dziś tego typu wstęp? Otóż kolejny raz przeniesiemy się w przeszłość i odpowiemy sobie na pytanie dotyczące rozbiorów Polski. Pytanie brzmi: czy istniał kraj, który nie uznał owych rozbiorów?

,,Czy był już poseł z Lechistanu?’’ Takie właśnie słowa miały padać przez cały okres zaborów, gdy na sułtańskim dworze dochodziło do prezentacji przybyłych dyplomatów. W taki sposób Imperium Osmańskie, wbrew ogólnie przyjętym faktom dotyczącym rozbioru naszej ojczyzny, dawało społeczności międzynarodowej do zrozumienia, że nie przyjmuje do wiadomości informacji, iż Rzeczpospolita nie istnieje. Tym samym Stambuł stał się jedyną stolicą, która nie uznała rozbiorów.

Bardzo ważny elementem całej układanki geopolitycznej XVIII wieku jest informacja, iż to nie dlatego Turcja nie uznała rozbiorów Rzeczpospolitej ponieważ litowała się nad losem milionów Polaków. Zdecydowanie tak nie było, gdyż w tamtym okresie czasu Rzeczpospolita oraz Imperium Osmańskie na wielu płaszczyznach znalazły się na kursie kolizyjnym. Przykładem mogą być interesy obydwu państw ścierającej się na terenie krajów leżących nad Dunajem oraz w samej Ukrainie.

Podstawowym powodem takiego a nie innego postępowania Turcji była obawa a także pewnego rodzaju ogromny szacunek, jakim Turcy darzyli mieszkańców Rzeczpospolitej. Otóż, wojsko polskie w skład, którego włączeni zostali również Litwini i Kozacy wielokrotnie okazywało się jedyną armią potrafiącą na lądzie pokonać Turków. Taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie pod Chocimiem, później Wiedniem i wreszcieParkanami. Natomiast pod samą stolicę turecką podchodzili Kozacy.

W narodzie Tureckim po dziś dzień zakorzeniony został pewnego rodzaju niewysłowiony szacunek do Polaków. Waleczność i bohaterstwo polskiej armii tamtych czasów wypaliła niezatarte znamię w pamięci narodu Tureckiego. A zatem jest rzeczą poniekąd smutną, iż jedynie Turcja nie uznała rozbiorów Rzeczpospolitej, natomiast kraje Europejskie jeden za drugim wbijały nóż w plecy Polsce. Można pokusić się o stwierdzenie, że dziś byłoby podobnie, a przynajmniej ze strony Niemiec czy Rosji. Niemiec, które dla niektórych polskich polityków stanowią oazę zbawienia. Nie oszukujmy się jednak, owi politycy są bardziej zdrajcami biało czerwonej flagi i Orła w Godle Polki aniżeli Polakami.

źródło: globalne-archiwum.pl
POLECANE PRZEZ GOOGLE

29
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
JacekEmanuelMoniaDziadGrześ Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Emanuel
Gość
Emanuel

Żyjmy tak żeby nigdy i przed nikim się nie wstydzić a wygramy życie

Monia
Gość
Monia

Taaaaa jasne, cudowni turcy…. tak nas kochają, że zaczynają najezdzac tysiącami, za chwilę, jak w Niemczech i Niderlandach będziemy tu mieli prężnie działające partie tureckie w parlamencie ??? Wejdźcie na tę większe portale promujące Polskę a się przekonacie że 30% słuchaczy to tur@sy ??????? Kebab na każdym kroku w każdej polskiej wsi ! W końcu wizja Sobieskiego się urzeczywistnia ! Brawo ! Promujcie ich dalej ? Tylko nie zapomnijcie o takim szczególe jak fakty historyczne – i fakt, że „upominajac” się o Polskę to był jeden że sposobów w jaki slabiutka Turcja mogła się zdobyć na pokazanie środkowego palce potężnej… Czytaj więcej »

Dziad
Gość
Dziad

Ukrainy to raczej wtedy nie było.

Grześ
Gość
Grześ

Bismarck nigdy nie wypowiedział tego zdania,,Dajcie Polakom rządzić, a stworzą najpotężniejsze imperium świata.’’ .. śmierdzi kłamstwem na kilometry

Tomasz
Gość
Tomasz

„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”. proszę nie kłamać

Tomasz
Gość
Tomasz

„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”.

Tomasz
Gość
Tomasz

„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”. wiec proszę nie kłamac

Mariusz
Gość
Mariusz

Turcja nie uznawała rozbiorów Polski – bo dostawała baty od Rosji na wszystkich frontach, a wspieranie Polski i jej powstań było osłabieniem Rosji.

daroo
Gość
daroo

Admin< ale pojechałeś po bandzie .Bismarck powiedział coś odwrotnego! "dajcie Polakom władzę a sami się pozabijają" więc nie pitol i zmień dealera bo ci jakiś szajs wciska

pontiac
Gość
pontiac

cymbale gdyby nie bohaterstwo Polaków zawsze i wszędzie to nawet taki kondon jak ty nie przyszedł by na świat i głupio nie pisał ….jak się sam naćpałeś to wciskaj kitu

Ariston
Gość
Ariston

Chłopczyku, naucz się po polsku pisać, bo wyjdzie na to, że niektórzy Turcy piszą po polsku lepiej, niż ty. I potem się wymądrzać możesz.

WIR
Gość
WIR

Można na to spojrzeć z pewnej ciekawej perspektywy – dlaczego Turcy tak podeszli do Polski i polaków? Otóż szacunek do – samych siebie im to podpowiadał! Skoro bowiem szli przez różne ziemie i tereny niczym taran, aż tu nagle znalazł się Ktoś, kto ich nie dość że zatrzymał, to jeszcze pokazał że ma Moc, więc szanując Siebie, uszanowali tych którzy ich wówczas pokonali i powstrzymali! Zamiast deprecjonować znaczenie swoich przeciwników i wówczas wypadać dość kiepsko…bo co My znaczymy, jeśli pokonał nas byle kto? A jesli uszanujemy wielkość swego przeciwnika, to wówczas wprawdzie polegliśmy, ale polegliśmy z Mistrzem a nie z… Czytaj więcej »