Wyleją wodę z Fukushimy do oceanu. Milion ton śmierci!

Fukushima i tamtejsza elektrownia atomowa znowu stanowią zagrożenie! Japonia może wywołać gigantyczne radioaktywne skażenie Oceanu Spokojnego, ponieważ zamierza wylać do niego milion ton wody z elektrowni. Szykuje się globalna katastrofa ekologiczna?

Japoński rząd nie ma litości. Co zrobią z wodą z Fukushimy, która była używana w 2011 roku do chłodzenia reaktora i z którą miały styczność radioaktywne odpady? Jak podaje The Guardian, władze planują wylać ją do Oceanu Spokojnego i nie zamierzają ujawnić żadnych danych na temat jej potencjalnej szkodliwości. Japonia upiera się również, że nie pozwoli wykonać niezależnych testów wody z Fukushimy.

Rzecznik prasowy Tokyo Electric Power Company (TEPCO) powiedział, że przepisy nie pozwalają na niezależne testy. Powołuje się na zasady bezpieczeństwa związane z reaktorem. Greenpeace i inne organizacje ekologiczne twierdzą, że Japonia w ten sposób chce zataić fakt, że woda z elektrowni jest silnie skażona i zabójcza dla żywych organizmów.

Japonia prawdopodobnie pozbędzie się skażonej wody w 2022 roku. Do tego momentu będzie gromadzona w specjalnych pojemnikach. Jak na razie woda z Fukushimy i tak dostaje się do oceanu, chociaż wybudowano specjalne zabezpieczenia za 260 milionów funtów. Udało się jednak zredukować wyciek z 500 do 100 ton wody dziennie.

Skażona strefa i Fukushima:

This website uses cookies.