sponsorowane...

Wulkan Popocatepetl eksploduje gwałtownie podczas NAJWIĘKSZEJ erupcji od lat w Meksyku

Wybuch wulkanu Popocatepetl 18 marca 2019 r. W Meksyku
Wybuch wulkanu Popocatepetl 18 marca 2019 r. W Meksyku

Aktywny wulkan Meksyku Popocatepetl eksplodował pod koniec poniedziałku, wysyłając popiół i gruz wysoko w powietrze i kilka kilometrów od krateru. Grzmot erupcji był słyszalny i odczuwalny w odległości ponad 40 km.

Eksplozja z czynnego krateru o 21:38 wysłała kolumnę popiołu na wysokość 1,2 km i fragmenty skał w powietrze, jak podała krajowa ochrona cywilna.

Władze wydały żółte ostrzeżenie, prosząc mieszkańców, aby trzymali się z dala od obszaru w promieniu 12 km od krateru, ostrzegając, że popiół z wulkanu zostanie rozproszony w kierunku północno-wschodniej części Puebla.

Popocatepetl to w dosłownym tłumaczeniu z Azteckiego to „płonąca góra”. W ciągu ostatnich tygodni obserwujemy wzrost gwałtownych trzęsień ziemi. Przygotowując się do najgorszego scenariusza, władze opracowały specjalny plan operacyjny pozwalający na szybką ewakuację mieszkańców w razie nagłych wypadków.

Popocatepetl ma 5426 metrów wysokości i góruje nad południowo-wschodnią częścią Mexico City, która leży zaledwie 70 km od stolicy kraju.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.