sponsorowane...

Wulkan Fudżi zaraz wybuchnie – LIVE WIDEO – będzie gorzej niż tsunami z 2011 roku

Ciśnienie w wulkanie jest 16 razy większe niż potrzeba do wybuchu, para i gazy uwalniają się z otworów w ziemi w okolicy wulkanu, erupcje wody z wnętrza ziemi, powstał defekt geologiczny o długości 34 kilometrów.

Fudżi to aktywny stratowulkan, który według najnowszych informacji wulkanologów, jest na skraju potężnej erupcji, jakiej nie widziano od stuleci.

Wulkanolodzy opublikowali raport, który mrozi krew w żyłach, bowiem wynika z niego, że w ciągu zaledwie 3 godzin od erupcji Tokio zostałoby całkowicie sparaliżowane, a życie milionów ludzi znalazłoby się w poważnym zagrożeniu.

Obszar wokół wulkany jest najgęściej zaludnionym na naszej planecie. Tokio wraz z miastami satelickimi zamieszkuje niemal 40 milionów ludzi, czyli tyle, ile mieszka w całej Polsce. Aż trudno sobie wyobrazić tak dużą liczbę ludzi stłoczonych w jednym miejscu.

Symulacja wybuchu wulkany Fudżi:

Kilkucentymetrowa warstwa opadających popiołów całkowicie wstrzymałaby kursowanie superszybkich pociągów, zupełnie dezorganizując transport. Gałęzie drzew łamałyby się, a linie energetyczne ulegałyby zrywaniu pod ciężarem pyłu, odcinając od prądu miliony odbiorców.

Popiół zatkałby filtry w elektrowniach, zmuszając służby do ich wyłączenia. Widoczność na drogach spadłaby do zera, uniemożliwiają sprawną ewakuację. Stanąłby również transport lotniczy, pył wulkaniczny uszkadzałby silniki samolotów.

Erupcja wulkanu Fudżi

Erupcja może trwać nie tylko przez wiele dni, ale też tygodni. Naukowcy wezwali odpowiednie służby do natychmiastowego opracowania szczegółowych planów przygotowania się na kataklizm, zanim się on zdarzy i będzie za późno na reakcję.

Póki co funkcjonują plany ewakuacji na wypadek trzęsień ziemi i tsunami, ale nie na długotrwałą aktywność najniebezpieczniejszego wulkanu w Japonii.

wulkan fudżi Japonia

Wulkan Fudżi jest na skraju erupcji

Ciśnienie magmy pod wulkanem Fudżi jest obecnie wyższe niż było podczas ostatniej jego erupcji pod koniec 1707 roku, a więc 313 lat temu.

Wynosi ono 1,6 megapaskala, czyli 16 razy więcej niż potrzeba do wybuchu, ponieważ erupcję powinno uruchomić ciśnienie zaledwie rzędu 0,1 megapaskala. Wulkanolodzy nie stwierdzają, kiedy dokładnie nastąpi wybuch, lecz podkreślają, że to tylko kwestia czasu. Do erupcji może dojść w każdej chwili.

Wulkan daje trzy sygnały, które świadczyć mogą o nadchodzącej katastrofie. Są to para i gazy uwalniające się z otworów w ziemi w okolicy wulkanu, erupcje wody z wnętrza ziemi, a także powstanie pod wulkanem defektu geologicznego o długości 34 kilometrów.

Zwłaszcza groźny jest ten ostatni znak, gdyż wskazuje on, że w przypadku erupcji może dojść do zawalenia się fragmentu góry. To może doprowadzić do tragicznych w skutkach lawin błotnych i osunięć ziemi.

Perfekcyjny stożek sprawia, że nie wiadomo do końca w którym kierunku stoczą się potoki rozżarzonej do czerwoności lawy.

TRANSMISJA NA ŻYWO:

W trzech sąsiadujących z wulkanem prefekturach, jak grzyby po deszczu, powstają specjalne centra ewakuacyjne.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.