Wojna na Ukrainie przybiera na sile. Informacje z frontu od Igora Striełkowa

Wyrok na DRL i ŁRL – wydany; egzekucja, w najbliższych dniach!… Zajęcie Donbasu zaplanowano na 3 czerwca.

Ukraina – Sytuacja na froncie – wzdłuż całego frontu trwają zacięte walki

Wyrok na DRL i ŁRL – wydany; egzekucja, w najbliższych dniach! Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem, który tylko co wrócił z frontu, co znacznie uzupełniło obraz, zarysowany na podstawie wiadomości w sieciach społecznościowych itp. źródeł informacji. Żadnych istotnych korekt, w poprzednich ocenach, dokonywać nie ma potrzeby.

Jednakże uznaję za możliwe (w granicach rozsądku, nie podkładając się „naszym drogim kijowskim partnerom”), jeszcze raz podzielić się zwięzłymi wywodami.


1. „Miński rozejm”, w zasadzie już skończony. W okolicy Bachmutki (Żełobok), Gorłowki (Zajcewo, Czygiri), blok-postu Jasinowatskiego, lotniska Donieckiego, Dokuczajewska i w wielu innych miejscach – stale mają miejsce starcia piechoty i artylerii ze stratami z obu stron (po 3-5 – często więcej – „200-setnych”, codziennie – na linii styku + dwa lub trzy razy więcej rannych). Przeciwnik nieustannie próbuje dostać się do „neutrałki”. („”Szarej strefy”, w którą wcześniej wchodził, na przykład, do już „zjedzonej” Czygiri – a teraz, chodzi właśnie o „neutrałkę””).

Zazwyczaj przeciwnik operuje siłami „wzmocnionych 1-2 plutonów „. Zajęte miejscowe obiekty, natychmiast umacnia i nie oddaje.
Miejscami takie próby są odpierane, jednak zbyt często, odpierać ich nie ma komu, ani czym – linia frontu znów przesuwa się  o dalsze kilkaset metrów. W wyniku generalnej przewagi Ukrów w pierwszej linii (drugiej nawet nie bierzemy pod uwagę,(—) –  a  „korpusów” drugiej linii, jako takich, brak)- od czasu do czasu, wojska ŁDRL zostają zmuszone, opuszczać swoje pozycje frontowe, ażeby uniknąć okrążenia i zbędnych strat.

Jednak na tych odcinkach, gdzie przeciwnikowi, z jakichkolwiek powodów, nie opłaca się przeawiać inicjatywy – „rozejm” utrzymuje się – tam „korpusy” starannie ignorują wszystkie ruchy przeciwnika, ponieważ zakaz otwarcia ognia – pierwszym, nadal obowiązuje.


2.Głównymi obszarami aktywności przeciwnika, jak i wcześniej, pozostają: Bachmutka, Debalcewo, Gorłowka, ЯБП*1., Dokuczajewsk. Na wszystkich danych kierunkach, przeciwnik ma duże rezerwy w bezpośrednim sąsiedztwie frontu, gotowe w każdej chwili zastosować zmasowany atak, mający na celu przejęcie tych punktów. Ponadto, pod znacznym zagrożeniem (w związku z tym, że obrona przypomina tu „rzadkie sito”) – znajduje się Pietrowski rejon Doniecka.

W przypadku potężnego ataku przeciwnika siłami pełnych BTG *2., przy aktywnym wsparciu artylerii – front w tych obszarach  utrzyma się maksymalnie od 2 do 3 godzin. Po czym przeciwnik przebije się i wyjdzie na przestrzeń operacyjną, ponieważ istotne rezerwy taktyczne „korpusów” (i mieszaniny różnego rodzaju resortowych „specnazów”, którymi „załatano” luki w formacjach bojowych „liniowych brygad”) nie istnieją, a nieliczne rezerwy strategiczne, nie są w stanie, szybko dotrzeć do miejsc przełomów, w rezultacie wielu obiektywnych i (częściej) subiektywnych powodów, nagromadzonych w ciągu 3 lat mińskiego idiotyzmu i całkowitej nieodpowiedzialności.


3. Nie zważając na wysiłki podejmowane przez władze, liczebność bojowych jednostek „korpusów” w dalszym ciągu pozostaje na bardzo niskim poziomie, a miejscami i spada. Stan techniczny sprzętu, wyszkolenie wojskowe i inne wskaźniki, mające decydujący wpływ na wynik walki – również nie są zachęcające. Jakość składu dowódczego „doradców” – często jest poniżej wszelkiej krytyki. (Dane wg brygad udostępnię komu trzeba, ale to, jak pokazuje praktyka, nie ma żadnego wpływu na sytuację. – Dopóki takie sukinsyny, jak „Krzemień ( „Кремень”), dowodzą brygadami, a potem idą w awanse – zagrożenie klęską jednostek korpuśnych, z powodu rażącej niekompetencji i moralnej korupcji dowódców wojskowych – pozostanie wśród podstawowych).


4.Nazistowscy egzekutorzy, po otrzymaniu ostatnio od „drogich amerykańskich partnerów”, zezwolenia na „ograniczone uderzenie”, w krótkim czasie zdobędą Gorłowkę, Jasinowatę, Debalcewo, Dokuczajewsk, Pietrowski rejon Doniecka, Żełobok i szereg innych punktów. Po czym będą mogli się zatrzymać, okopać i obserwować reakcję kremlowskich gnomów, po drodze odbijając anemiczne kontrataki pozostałości „korpusów”. Jeśli „Północny wiatr” zawieje dostatecznie mocno – wtedy ukry, uparcie broniąc zagarnięć, z zadowoleniem wskoczą w jakiś „Mińsk-3”. Jeśli nie pójdą dalej.

Kiedy oni to zrobią – nie wiem. Ale przygotowania do podobnego ataku, – praktycznie już zakończone.

Wojsko USA pojawiło się na linii frontu
Rosyjska broń i wojsko przybyło na granicę i prawdopodobnie czeka w pogotowiu na rozwój wydarzeń
Ukraina ogłasza „Ofensywa antyterrorystyczna w Donbasie niebawem się zacznie” co to oznacza?
Golovinka (Rosja przy granicy z Ukrainą) – zdjęcie satelitarne 10.05.2018
Ukraińskie siły w ciężkich starciach w bitwie o Donbas
Rosyjskie siły zbrojne zaatakowały pozycje armii ukraińskiej w Donbasie 30 razy w ciągu ostatnich 24 godzin

Ciężkie starciach w okolicy Mariupolu

Widok z kamery żołnierza umieszczonej na kasku

Zapomniana wojna rosyjska w Europie: Ukraińcy złapani w ostrzale krzyżowym

Zajęcie Donbasu zaplanowano na 3 czerwca

(zalecane włączenie napisów PL)

Armia ukraińska przygotowuje szturm Doniecka

(zalecane włączenie napisów PL)

This website uses cookies.