sponsorowane...

WHO: USA staną się największym ogniskiem pandemii koronawirusa

WHO USA największym ogniskiem koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała we wtorek, że ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w tym kraju, USA szybko staną się epicentrum pandemii.

“Obserwujemy, że bardzo przyspieszyło (pojawianie się) nowych przypadków koronawirusa w USA.  Stany Zjednoczone będą epicentrum pandemii Covid-19 – powiedziała rzeczniczka WHO dr Margaret Harris.

Ogólna liczba chorych na Covid-19 w USA, przekroczyła we wtorek wieczorem 52,983. Zmarły 685 osoby.

Harris dodała, że 40 proc. nowych przypadków Covid-19 na świecie odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin w Stanach Zjednoczonych.

WHO dostarczyła 1,5 mln testów na koronawirusa na całym świecie i teraz apeluje do krajów, które mają ograniczone możliwości własnej produkcji takich testów, by przygotowały się na wzrost zachorowań.

Organizacja przytoczyła też najnowsze, bardziej precyzyjne ustalenia naukowców, z których wynika, że okres inkubacji nowego wirusa trwa od trzech do 12 dni.

Według najnowszych danych WHO na świecie potwierdzono blisko 417,661 przypadków zakażeń, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi 18,605.

WHO przypomina, że ostatnia wielka pandemia – wirus eboli – trwała dwa lata i spowodowała śmierć 11 tys. osób. Koronawirus, którego epidemia trwa tylko od trzech miesięcy już teraz pochłonął więcej ofiar niż ebola.

Organizacja ostrzega, że jeśli państwa nie wprowadzą bardzo restrykcyjnych środków bezpieczeństwa, to liczba osób zakażonych i ofiar śmiertelnych będzie nadal rosnąć.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

2 Comments

  1. IM MAM WIERZYĆ.WOLNE ŻARTY.A KTO PODPISAŁ DEKLARACJE O MASOWYM WIELOETAPOWYM OGRANICZANIU LUDZKIEJ POPULACJI?

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.