sponsorowane...

WHO: Mamy pandemię KORONAWIRUSA. W Iranie i Włoszech będzie jak w Chinach!

WHO pandemia koronawirusa

COVID-19 może być nazywany pandemią – powiedział na konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, można traktować jako pandemię. Poinformował o tym na konferencji prasowej w środę dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

– Światowa Organizacja Zdrowia ocenia tę epidemię przez całą dobę i jest głęboko zaniepokojona zarówno jej alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością jak i alarmującym poziomem braku działań – powiedział Ghebreyesus. – Dlatego oceniliśmy, że COVID-19 może być charakteryzowany jako pandemia – kontynuował.

Scenariusz Iranu i Włoch powtórzy się w kolejnych krajach i Polsce

Według WHO wciąż nie jest za późno, aby kraje walczyły z koronawirusem.

Według organizacji nowymi frontami walki z koronawirusem, który najpierw wystąpił w Chinach, stały się teraz Iran i Włochy. Jak ocenił Ryan, w krajach tych jest obecnie trudna sytuacja, “ale – jak zastrzegł – gwarantuję państwu, że inne kraje będą wkrótce w podobnej sytuacji”.

Pandemia – a epidemia? Jakie są różnice?

Epidemia to występowanie w określonym czasie i na określonym terenie przypadków zachorowań lub innych zjawisk związanych ze zdrowiem w liczbie większej niż oczekiwana. Samo słowo z greckiego epi znaczy “na”, a demos “lud”.

Natomiast o pandemii mówimy wtedy, gdy choroba zakaźna rozprzestrzenia się w różnych środowiskach, na dużym obszarze, na różnych kontynentach w tym samym czasie.

– Pandemia to koncepcja, w której istnieje przekonanie, że cała populacja świata będzie prawdopodobnie narażona na tę infekcję, a potencjalnie część z nich zachoruje – mówił doktor Mike Ryan


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.