WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

koronawirus mapa świata

Wiara w to, że koronawirus “po prostu zniknie latem tak jak grypa” jest “fałszywą nadzieją” – ocenił czołowy ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. sytuacji nadzwyczajnych, dr Mike Ryan

“Jak wiecie, w zeszłym miesiącu WHO organizowała spotkanie ponad 400 naukowców w celu ustalenia priorytetów badawczych, gdzie omówiono setki pomysłów, na podstawie których publikujemy dziś mapę drogową dla badań i rozwoju” – poinformował dziennikarzy szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków WHO zaleca, by wszystkie kraje ustanowiły powstrzymanie wirusa przed rozprzestrzenianiem się najważniejszym priorytetem. “Spowolnienie epidemii ratuje życie i daje czas na przygotowanie i badania” – zaznaczył Tedros.

WHO opracowało listę ponad 20 niezbędnych urządzeń medycznych, których potrzeba do leczenia chorych, w tym respiratorów i systemów zaopatrzenia w tlen. Według szefa organizacji “dostęp do tlenu medycznego może być różnicą między życiem a śmiercią dla niektórych pacjentów, a w wielu krajach już go brakuje”.

Jak podaje WHO, na całym świecie odnotowano ponad 16558 zgonów i prawie 400 tys. przypadków infekcji koronawirusem w 195 krajach. W Europie największe ognisko epidemii znajduje się we Włoszech, gdzie najnowszy bilans wirusa to 6077 zmarłych, ponad 63927 zakażonych od początku kryzysu i 7432 wyleczonych.


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

1 Comment

  1. Drodzy Rodacy.Proszę o uwagę.Uprzejmie pragnę panstwa poinformować,że na mocy zawartego porozumienia UE z ONZ i Stanami Zjednoczonymi Ameryki przy udziale Polskich Władz i partii opozycyjnych jak również wszystkich rządów i przywódców światowych,zobowiązalismy się by każdy rodak przyjął w prezencie Ultra Identyfikator w postaci chipa,który w czasie rutynowych czynności będzie państwu obowiązkowo wstrzykiwany pod skóre.Dzięki temu,paszport,dowód osobisty,pieniądze,karty płatnicze już nigdy nie będą państwu potrzebne.Będą mówić,że jest to niezbędne,konieczne i potrzebne,że tylko dzięki temu nie będą państwo dotknięci COVID-19 lub innymi ludzką ręką stworzonymi wirusami/bakteriami.Pragnę ostrzec,że cel owego przedsięwzięcia jest zupełnie inny.COVID-19 lub inne stworzone ludzką ręką wirusy/bakterie mają być początkiem operacji o nazwie WIELOETAPOWY MECHANIZM OGRANICZAJĄCY LUDZKĄ POPULACJE.Od was moi drodzy rodacy,zależy czy im wszystkim na to pozwolimy.Dziękuje państwu za uwage

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.