WHO: bardzo niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem w Europie

koronawirus w europie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o kolejnym wzroście zakażeń koronawirusem w Europie. Więcej przypadków odnotowuje się także w Afryce. Według szacunków, w przyszłym tygodniu całkowita liczba zakażeń przekroczy 10 milionów.

– Ponowny wzrost zakażeń koronawirusem w Europie jest bardzo niepokojący, grozi znów przeciążeniem szpitali – powiedział w czwartek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. Europy Hans Kluge podczas wideokonferencji prasowej w Hadze.

Kluge podkreślił, że w ubiegłym tygodniu w Europie odnotowano największy tygodniowy przyrost zakażeń od dłuższego czasu, a w 11 krajach odnotowano znaczący wzrost wskaźnika reprodukcji wirusa.

WHO podaje, że dziennie w Europie odnotowuje się około 20 tysięcy zakażeń, a na COVID-19 umiera ponad 700 osób.

Kluge nie wymienił jednak krajów, w których sytuacja jest ostatnio szczególnie niepokojąca. Podkreślił jedynie, że systemy opieki zdrowotnej w Europie są już przeciążone i nawrót epidemii pogorszyłby bardzo i tak już trudną sytuację.

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

1 Comment

  1. Witam. Who kłamie i wszystko trzeba traktować przez palce lub z przymrużeniem oka jak coś mówią. Jak taki skorumpowany twór jeszcze istnieje i będzie jeszcze odniósł póki bilek gejts i szajka karteli szczepionkowycy będzie go sponsorować.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here