W poniedziałek i we wtorek w Polsce będą doskonałe warunki do formowania się TRĄB POWIETRZNYCH!

UWAGA!!! Pogoda w Polsce w ciągu najbliższych dni będzie gwałtowna! Wystąpią trąby powietrzne.

Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo alarmuje, że w poniedziałek i wtorek mogą pojawić się trąby powietrzne.

Opady mogą sięgać nawet 30 litrów na metr kwadratowy. Ponieważ będzie bardzo ciepło, bo nawet do 26 stopni Celsjusza, burze mogą być gwałtowne. Niewykluczone są gradobicia, a ponadto – trąby powietrzne.

Będzie jednocześnie dość ciepło. Temperatura miejscami sięgnie 26 stopni Celsjusza. Stąd burze mogą być gwałtowne i potężne.

Najbardziej zagrożone jest Podkarpacie, Lubelszczyzna oraz Góry Świętokrzyskie. Tam należy być gotowym na nadejście burzy w każdej chwili.

– Pewne zagrożenia związane z tymi burzami oczywiście są. To nie będą opady ciągłe, tak jak było w ciągu ubiegłych dni, a wtedy jest najgorzej, ponieważ pada stale i intensywnie. Burze to są opady punktowe, więc ja jestem dobrej myśli, że nie będzie tak źle – powiedział synoptyk zaznaczając, że opady mogą być niebezpieczne dla obszarów górskich.

– Cieki górskie mają to do siebie, że woda nie wsiąka, tylko spływa po skałach, więc one gwałtownie przybierają. Na niektórych ciekach oczywiście mogą być podtopienia i zalania – dodał Raczyński.

– Wypogodzi się dopiero w czwartek, wtedy nie powinno już padać. Będzie za to chłodniej, bo do 19 stopni Celsjusza – powiedział synoptyk

This website uses cookies.