sponsorowane...

Trzęsienie ziemi na Filipinach o sile M6.9

Według wstępnego bilansu w wyniku trzęsienia ziemi na wyspie Mindanao na południu Filipin zginęła sześcioletnia dziewczynka. Drogi i budynki, w tym gmach miejscowych władz, zostały uszkodzone, w mieście nie ma prądu.

Według wstępnego bilansu w wyniku trzęsienia ziemi na wyspie Mindanao na południu Filipin zginęła sześcioletnia dziewczynka. Burmistrz miasta Matanao Vincent Fernandez powiedział, że przyczyną śmierci dziecka było przygniecenie przez zawalony mur.

Z powodu trzęsienia 14 osób zostało lekko rannych.

Amerykańska służba geologiczna określiła magnitudę trzęsienia na 6,8. Podano, że epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 28,2 km i w odległości 61 km na południowy zachód od miasta Davao. Jak twierdzą specjaliści, nie ma zagrożenia wystąpienia tsunami.

Trzęsienie spowodowało zniszczenia w Davao. Drogi i budynki, w tym gmach miejscowych władz, zostały uszkodzone, w mieście nie ma prądu.

Według Fernandeza skala szkód nie jest jeszcze jasna, ale by pomóc poszkodowanym mieszkańcom potrzeba żywności, wody, plandek i koców.

Częste katastrofy

Do poprzedniego trzęsienia ziemi na Mindanao doszło pod koniec października. Zginęło wtedy 21 osób, a ponad 400 zostało rannych.

Filipiny są jednym z najbardziej narażonych na katastrofy regionów na świecie. Każdego roku kraj ten jest atakowany przez około 20 silnych burz tropikalnych i znajduje się w tak zwanym pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.