Trąba powietrzna przeszła przez Lubelszczyznę!

Przez Lubelszczyznę przeszła trąba powietrzna. Jedna osoba została lekko ranna. Uszkodzonych zostało około 120 budynków, w tym około 40 budynków mieszkalnych. Na miejscu pracuje straż pożarna, która próbuje zabezpieczyć budynki.

W wielu regionach panuje niebezpieczna pogoda. Obowiązują ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Burzowo było m.in. w okolicach Lublina. Tam we wtorek przeszła trąba powietrzna.

Trąba powietrzna pojawiła się w gminie Wojciechów.

– Przed godziną 12 przez cztery miejscowości przeszła trąba powietrzna szerokości 50-100 metrów. Około 120 budynków jest uszkodzonych w różnym stopniu. Mamy też informacje o jednej poszkodowanej osobie, którą zaopiekowało się pogotowie ratunkowe – poinformował Szczepan Goławski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Poinformował, że trwa zabezpieczanie uszkodzonych i zerwanych dachów. – Na szczęście uszkodzone nie są całe budynki, a tylko połacie dachów – dodał. Ma nadzieję, że do wieczora uda się zabezpieczyć uszkodzone budynki tak, aby nie zagrażały im opady deszczu.

Mieszkańcom gminy pomoże też wojsko. – Pojawi się tu około stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Brygady Lubelskiej, ze sprzętem, z potrzebnymi agregatami, z tym wszystkim, czym dysponują.

Zebrał się sztab kryzysowy

W miejscowości Stasin zebrał się sztab kryzysowy i będzie obradował do godzin wieczornych we wtorek. Trąba połamała słupy elektryczne, brakuje też wody pitnej.

Wieczorem udało się w większości odbudować sieć energetyczną na terenie gminy.

Trąba powietrzna i relacja z miejsca, gdzie przeszła trąba powietrzna w gminie Wojciechów

This website uses cookies.