sponsorowane...

Szok w Wuhan! Polacy odmawiają kwarantanny

smiertelny wirus z Chin
A Chinese volunteer wearing protective clothing disinfects a logistics company for prevention of the new coronavirus and pneumonia during the Chinese New Year or Spring Festival holiday in Qingdao City, east China's Shandong Province on January 28th, 2020. (Photo by Yu Fangping / Costfoto/Sipa USA)

Niepokojące doniesienia z samego centrum epidemii w Chinach. W mieście Wuhan uwięzionych jest ponad 20 Polaków. Część z nich odmawia przejścia kwarantanny przed wyjazdem!

Czekamy na ewakuację, walizki w gotowości. Każdego dnia jestem w telefonicznym kontakcie z polskim konsulatem w Szanghaju i polską ambasadą w Pekinie

– powiedział we wtorek PAP fotograf Arek Rataj. Mężczyzna jest jednym z około 25 Polaków uwięzionych w Wuhan. Na co dzień wykłada na Uniwersytecie Jianghan w tym mieście.

Czytałem, że granice miasta są obstawione wojskiem i zasiekami. To też zrozumiałe, trwa epidemia, a Wuhan i jego mieszkańcy pozostają w strefie kwarantanny. Musimy uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w lepsze jutro bez wirusa

– mówi fotograf.

Polacy w Wuhan nie chcą się badać

Niestety, zdaje się, że nie wszyscy Polacy uwięzieni w epicentrum epidemii koronawirusa 2019-nCoV chcą opuścić Chiny bezpiecznie. Jak podaje RMF, część z naszych rodaków uparcie odmawia poddania się kwarantannie!

Władze Francuskie wymagają, by każda ewakuowana z Wuhan osoba, przeszła dwutygodniową kwarantannę w odizolowanym szpitalu. Póki co u żadnego z naszych obywateli nie odnotowano niepokojących objawów. Czują się więc zdrowi i ani myślą poddawać się dodatkowym badaniom. Tymczasem przypomnijmy – wirus zaraza nawet w okresie inkubacji, a pierwsze objawy mogą wystąpić nawet 14 dni po zarażeniu!

Był i jest strach, to zrozumiałe. Umierają przecież ludzie, setki pozostaje w krytycznym stanie – mówi PAP fotograf.

Czy jego koledzy nie rozumieją, jak wielkim niebezpieczeństwem jest chiński wirus?


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.