Stany Zjednoczone z największą liczbą zakażonych koronawirusem na świecie

koronawirus w USA

Na całym świecie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało ponad pół miliona osób. Od czwartku to w Stanach Zjednoczonych jest najwięcej wykrytych przypadków COVID-19 na świecie.

Do piątkowego poranka na całym świecie odnotowano łącznie 533 015 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Liczba zakażonych w USA wzrosła do 85 604 i tym samym kraj ten wyprzedził Chiny, gdzie zakażenie potwierdzono u 81 340 osób. Bardzo zła sytuacja panuje również we Włoszech, gdzie zakażenie stwierdzono u 80 589 osób. W Hiszpanii liczba zakażonych sięgnęła 57 786. W Niemczech odnotowano 43 938 przypadków zakażenia.

nowe przypadki koronawirusa
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem poza Chinami

Koronawirus rozprzestrzenił się na ponad 190 krajów i terytoriów poza Chinami. Całkowita liczba zakażeń poza terytorium Chin wynosi 451 675.

Całkowita liczba zakażeń koronawirusem poza Chinami

Najwięcej przypadków koronawirusa w USA

Co najmniej 246 osób zakażonych koronawirusem zmarło w czwartek w USA – podała telewizja CNN. Trzeci dzień z rzędu liczba zmarłych w USA przekroczyła 100. Tym samym od początku epidemii COVID-19 w tym kraju zmarło prawie 1200 osób. Od czwartku to w USA jest najwięcej wykrytych przypadków Covid-19 na świecie – ponad 85 tysięcy.

365 ze wszystkich zgonów w USA przypada na miasto Nowy Jork. Liczba osób hospitalizowanych w stanie Nowy Jork wzrosła w czwartek o 40 procent w ciągu doby. Gubernator Andrew Cuomo mówi, że potrzeba tysięcy nowych łóżek szpitalnych i respiratorów.

– Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień – oceniła w czwartek gubernator Michigan Gretchen Whitmer. System służby zdrowia w stanie nad Wielkimi Jeziorami jest na skraju załamania: brakuje łóżek szpitalnych, maseczek ochronnych oraz testów. Hotele i szkoły, tak jak w Kalifornii, przygotowywane są jako tymczasowe miejsca dla chorych.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w USA

Ludzie mówią że są „przygotowani” ponieważ mają na 2-3 tygodnie jedzenia… później ci ludzie będą się zjadać


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.