sponsorowane...

Stany Zjednoczone: Meteorolodzy informują o programie wojskowym USA “Chemtrails”

Meteorolodzy w całych Stanach Zjednoczonych zaczęli przemawiać przeciwko tajnemu programowi wojskowemu USA “Chemtrails”, w którym chemikalia są rozpylane do atmosfery. Według ekspertów niebo jest celowo skażone. Rozpylają: aluminium, bar, ołów, arsen, chrom, kadm, selen i srebro.

radar-chaff-noaa_980x551

Celem amerykańskiego programu Geoinżynierii tworzonego przez rząd USA jest wyludnienie planety. W ostatnich latach media doniosły wiele o chemtrails, ale nie ujawniły całkowicie zebranych dowodów, co pokazuje, w jaki sposób rządy na całym świecie manipulują ziemskim klimatem.

NASA rozpoznała rozpylanie substancji chemicznych takich jak lit w atmosferze w dużych miastach USA. W poniższym filmie były wojskowy meteorolog wyjaśnia, że ​​anormalne odczyty radarowe są wynikiem wojskowego rozpylania szkodliwych substancji w atmosferze.

Chemtrails

Stany Zjednoczone: Meteorolodzy informują o programie wojskowym USA "Chemtrails"

Chemtrails

“Wtedy widzisz te dziwne chmur, które różnią się od tych chmur, które znamy. To nie są chmury deszczowe. Samoloty a przede wszystkim wojskowe rozpylają chemikalia:  glin, baru ołów, arsen, chrom, kadm, selen i srebro. Kiedy byłem w Marines przez wiele lat, widziałem dobrze co to jest. Musimy potępić to straszne, nieludzkie działanie “. Arei della Marina wykonuje codziennie dedykowane loty, w których rozpyla substancje a ludzie nic nie wiedzą, nieświadomi niebezpiecznych trucizn, którymi oddychamy.

W tym filmie meteorolog z południowej Kalifornii ponownie opowiada o chemtrails, zauważając, że region został spryskany i zakłóca dane satelitarne.

(zalecane włączenie napisów PL)


POLECANE PRZEZ GOOGLE

92 Comments

 1. BREDNIE.FAKE NEWS.CYK DO PUTKI WLODKEGO…..POZDROWCIE TOWARZYSZA TAKTOCZNA.ZYD HAJ ZYD HAJ.Kiedy ten koniec Swiata towarzyszu glowonogu?

 2. Buwhahahahahah to dlatego afrykańców wysyłają do europy drzwiami i oknami żeby ich wytępić. Dobrze pomyślane, dwie pieczenie na jednym ogniu. Po co truć cały świat jak można część otruć a drugą cześć przemieścić i otruć z całą resztą xD

 3. Wystarczy obserwować codziennie niebo nad Cyprem, aby stwierdzić, że prowadzone są tutaj (zresztą jak na całej kuli ziemskiej) doświadczenia z geoinżynierii klimatycznej. Potem wmawia się szarej masie, że trzeba płacić spore pieniądze, ponieważ zmiany klimatyczne są szkodliwym działaniem aktywności ludzkiej. Wierutne bzdury!
  Większość z nas nie patrzy na niebo, uważając, że chmury, które zakrywają niebo to coś naturalnego i normalnego. Należę do osób, które interesują się inżynierią klimatyczną i wiem sporo na ten temat, uważam że jest sprawą istotną ujawnienie jej wpływu na klimat. Amerykańska Strona internetowa GeoEngineering Watch (zobacz tutaj) odgrywa dużą rolę w uświadamianiu ludzi. Twórcy tej witryny przedstawiają liczne dokumenty potwierdzające fakty, że pogodowe szaleństwa są po prostu efektem programów geoinżynieryjnych. Jednym z podstawowych programów geoinżynierii jest SRM, (Solar Radiation Management) czyli zarządzanie promieniowaniem słonecznym docierającym do globu ziemskiego. Jest opracowanych mnóstwo programów i obserwując zmiany klimatu cypryjskiego odnoszę wrażenie, że działają tutaj bardzo konsekwentnie od 3-4 lat.

  Od pewnego czasu samoloty rozsiewają chemtrails, w tym roku z wyjątkową częstotliwością i natężeniem. Gdy wstajecie rano i widzicie czyste błękitne niebo, które po krótkim czasie staje się mleczną zawiesiną, to chyba jest konkretnym dowodem na celową manipulację mającą na celu odbicie ciepła słonecznego. Ten program to właśnie SRM. Bolą oczy od tego światła, bo nie jest naturalne, odnoszę wrażenie, że słońce zostało zakryte grubą warstwą folii aluminiowej. Nie należy polegać na prognozie pogody podawanej przez stację meteorologiczną lotniska w Pafos. To czysty folklor! Ja już obserwując niebo, wiem jaka będzie pogoda następnego dnia. Chemtrails prawdę ci powie!

  Zdjęcie, które opublikowałam, jest konkretnym dowodem na fakt, że w dalszym ciągu jest realizowana operacja High Active Auroral Research Programme (HAARP) przez bazę w Akrotiri na całej przestrzeni lotniczej Cypru. Samoloty rozpylają szkodliwe substancje, głównie aluminium, bar i kadm, które stają się przyczyną wielu chorób.
  Już w 2009 roku cypryjska partia Zielonych zwróciła się do rządowej izby ochrony środowiska o wyjaśnienie przyczyny tych smug kondensacyjnych na niebie cypryjskim. Powstała specjalna komisja, która w krótkim czasie zniknęła w tajemniczy sposób. Zaproponowano więc powstanie niezależnej komisji, jak na dzień dzisiejszy bez skutku.

  W ubiegły czwartek czekałam na męża na tarasie kawiarni niedaleko targu w Pafos. Obserwowałam przelot licznych samolotów, które pozostawiały smugi kondensacyjne, w zasadzie takie smugi znikają po kilku sekundach. W tym konkretnym przypadku smugi pozostawały, rozszerzały się w formie koronkowego pasa, formując później białe pierzaste chmury. Ewidentny dowód, że od stycznia ten program przybrał na intensywności i jest kontynuowany mimo sprzeciwu partii ekologów. Na zdjęciu to jest bardzo widoczne, niebo nad całą wyspą jest zasnute żółtą mgłą.

  Kiedyś zachwycałam się pięknym, czystym błękitem cypryjskiego nieba, teraz można policzyć na palcach jednej ręki ile dni w miesiącu mamy naprawdę czyste niebo.

  • ziemia nie jest ŻADNĄ KULĄ !!! jest płaska i stacjonarna ! zalecam otworzyć oczy na tą propagandę z wirującą ziemią kulką 😀 😀 WODA nigdy ale to przenigdy się nie zakrzywi i w magiczny sposób jej nie przykleisz do ziemii kulki !

   • Szkoda mi ciebie, koleś. Czy planety też są wg ciebie płaskimi dyskami? Czemu Ziemia miałaby być wyjątkiem? A jak wytłumaczysz zaćmienia (np. księżyca – zakrywanego spod “spodu”) na płaskiej ziemi? Albo, skoro Słońce krąży cały czas nad Ziemią (bo gdzieś zawsze jest dzień), to powinno być cały czas widoczne – choćby jako coraz mniejszy punkt. Natomiast dół i góra kuli (i 2 bieguny niebieskie) są faktami – jak będziesz kiedyś na półkuli południowej, to zaobserwuj w którą stronę przesuwają się gwiazdy. Zobacz też, jak Księżyc stamtąd wygląda.

    Nie wiem, czy sobie kpisz, czy faktycznie jesteś płaszczakiem, ale polecam mniej Internetu – o kulistej Ziemi wiemy od z górą 2,5-3 tys lat…

 4. jestem za że to jest depopulacja . od 2000 roku zwiększyła się zachorowalność na astmę o 70% . zrobią większe stężenie oprysku i już całkiem płuca nie wyrobią !

 5. Mnie te argumenty nie przekonują. Chemtrails to raczej teoria spiskowa, rodzaj histerii. Kiedyś sądziłem, że chodzi w tym projekcie o dziurę ozonową. Teraz mam wątpliwości, ale kto wie. Pewny natomiast jestem tego, że nie chodzi o depopulację, polityczny spisek elit bo to po prostu głupie. Nie dajmy się zwariować.

  • tez mysle ze nie chodzi o depopulacje a o byc moze aspekty wojskowe jednakze dziwie sie jak ktos moze twierdzic ze cemtrails toteoria spiskowa .Nie chce obserwowac nieba? Nie odroznia sie chemtrails od zwyklych smug contrails ?
   Chemtrails w Polsce jest od mniej wiecej 2000 roku wczesniej ani jedno takie zjawisko nie mialo miejsca .
   I to chyba jest najwazniejszy dowod na to ze jednak cos sie rozpyla co nie jest zwykłą parą wodną w wyniku kondensacji etc .
   Mlodzi wy nie pamietacie Polski bez chemtrail i dlatego robią wam media wode z mozgu

   • Nad Polską odkad pamiętam niestety często gęste chmury. Dziwne smugi na niebie mogą być spowodowane zjawiskami magnetycznymi, klimatycznymi, wpływem elektroniki w tym wojskowej i telekomunikacyjnej.

 6. Ignorantom i idiotom sie nie przegada. Dowody mamy i naoczne i w formie umów,traktatów i porozumień między narodowych. Oraz patentów wojskowych. W proceder tworzenia tzw. tarcz przeciwsłonecznych, ekranów zaangażowany jest segment wojskowy (NATO), NASA, giganci biotechnologiczni, miedzy narodowe osrodki akademickie i inne podmioty. ONZ patronuje tym programom “geoinzynierii klimatu” a tzw. szczyty głupty klimatycznej sa festiwalem dla idiotów. To oficjalnie utrzymywnaa narracja – walka z fikcyjnym “ociepleniem”.
  Na ten temat mozna by długo i więcej. Polecam niezwykle interesującą prelekcję, rasowej badaczki Sofii Smallstorm z 2011 roku. Od tamtej pory nic nie słyszałam o tej kobiecie, zrobiło sie cicho…Prelekcja nosi tytuł: “Od chemtrails do pseudożcia. Mroczne plany biologii syntetyczne.
  Ciekawie i w sumie zbieznie nt mówi także inny naukowiec Harald Kautz Vella.

  Pozdrawiam świadomych ludzi. Ignorantów mam w poważaniu-)

 7. To zdjęcie samolotu przerabiał jakiś dzieciak na Microsoft Paint`cie 😉
  Moglibyście sami coś spreparować!

 8. w Polsce od kilkunastu lat to robią i nikogo nie dziwią anomalie pogodowe, no lecz w tv mówią przecież, że to globalne ocieplenie buhahahahha i cymbały w to wierzą niestety

 9. Zastanawia mnie jedno jak może być tam wysoko ujemna temperatura skoro jest to bliżej słońca??? Tak wiem w szkole mówili i banda naukowcow , śle czy ktoś z was tam był i to sprawdził??? A może faktycznie to spisek i gadają tak , oraz piszą bo może zostali szczodrze wynagrodzeni, wiec nie ma co krytykować tych co mówią ze to faktycznie może być trucizna, wystarczy spojrzeć jak i tak trucie ludzi jest pod każda postacią czy to jedzenie, czy picie czy medycyna , to dlaczego bynie powietrze

  • głupcze zastanów się … np dlaczego na szczytach gór wysokich śnieg leży nawet cały rok? dlaczego to tam są lodowce mimo iż nie są to bieguny ziemi? Pomyśl co jest nośnikiem temperatury na poziomie ziemi? otóż powietrze! a co się dzieje z powietrzem wraz z wysokością? otóż jest go coraz mniej, jest rzadsze i ma niższe ciśnienie. Czy już rozumiesz, że takie rzadkie powietrze nie nagrzewa się. próżnia kosmiczna ma temp bliską zera absolutnego i nie chodzi o odległość od słońca tylko od granicy atmosfery. Im niżej tym cieplej. a poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy czym jest kilka a nawet kilkanaście kilometrów do całkowitej odległości od słońca! Czy grubość włosa jest istotna dla odległości głowy od Nowego Yorku?

   • Z tego wynika, że w pobliżu Słońca jest zimno, bo nie ma tam atmosfery. To ciekawe. Stwarza możliwość pobierania plazmy słonecznej jako paliwa. Warto skorzystać.

 10. Dupa nie chemtrailsy. Gdyby faktycznie zależało na tym żeby nas truć to te ślady powinny OPADAĆ na ziemię a nie wisieć w powietrzu. In dłużej wiszą tym bardziej są rozproszone a każda trucizna ma minimalna dawkę skuteczną. Kiedyś próbowałem oszacować opad – ile by tego było – wyszło mi po kilkadziesiąt cząsteczek na 1 m2 obszaru pod torem lotu samolotu. Samych atomów tlenu w 1m3 powietrza jest około 110*10^23. Dziesięć do 23.

  • Zrozum prosze ze te cząsteczki sa bardzo male .To nanoczasteczki i to ze je widzisz w postaci chmury oznacza ze ich zageszczeniejest bardzo wielkie .Jak zaczynają opadac to sa niewidoczne bo rozchodzą sie po calym niebie i widac tylko ze kolor nieba jest nieco inny ,bardziej rozbielony niebieski kolor ale to dla ludzi jest juz niezauwazalne . Dopiero jak jest b silny wiatr jednokierunkowy przed dluzszy czas to potrafi rowiaj miejscowo te calun z nanoczasteczek i mozna wtedy zauwazyc “dziury” w niebie .Przetarcia do oryginalnego koloru nieba .wtedy da sie zauwazyc ze ktos pokryl niebo czyms a pod tym czyms jest ono intensywnie niebieskie ale tylko raz udalo mi sie zaobserwowac to zjawisko gdzie wiatr tak ładnie “rozwiał ” to gowno.

   Pozdrawiam

 11. to są bydlaki, jakiś jeden Ch.. czy kilku coś wymyśli i wali na nas to gówno z nieba. Jak będzie nad moim domem leciał to wezmę od dziadka bazooke i raz dwa na ziemie jak dziką kaczkę spuszczę 🙂
  A tak na poważnie to wszyscy odpowiedzialni za ten stan chcą być panami świata a są zwykłymi łachami których rodzice bili w dzieciństwie i nie mieli kolegów

  • “których rodzice bili w dzieciństwie i nie mieli kolegów”
   Podobnie jak Polska, kraj, który nie ma kolegów i był “bity” przez matkę Rassiję. Taki łach Europy z wątpliwą przeszłością (afera z roszczeniami żydowskimi, paktami przeciw wszystkim na około, w tym Słowacji) i kolaboracją ze stanami aby dopiec Europie. Coś jak współczesny Izrael.

 12. Na terenie Polski jak wiemy z przedstawianych zdjęci i wskazaniem lokalizacji są zbrodniarze. Przyrzekam po usunięciu obecnej targowicy, wasali Izraela, Niemiec wszystkich czeka dożywocie w kopalniach. Natomiast o ile jakiś samolot znajdzie się nad terytorium RP
  zostanie zestrzelony w sposób bezpieczny jak kaczka. Sposób bezpieczny, zlikwidować pilotów samolot spadnie nie niszcząc zbiorników.

  • nie ma sensu dyskutować z tym idiotyzmem….
   Szczególnie jak myślą, że dowodem jest to, ze smugi nie powstają w silnikach….
   To brak podstawowej wiedzy i brak chęci jej nabycia….nie wmówi się im do rozumu.

   • Smuga kondensacyjna, to para wodna która powstaje w wyniku ogrzania spalinami silnika z komory wylotowej atmosfery przelotu samolot, na wysokości gdzie znajduje się temp ujemna, po szybkim ochłodzeniu momętalnie zanika, smugi o których mowa utrzymują się do kilkunastu godzin

    • Smuga kondensacyjna – zbudowana z kryształków lodu chmura typu cirrus, powstająca najczęściej za samolotem odrzutowym lecącym w górnej troposferze i dolnej stratosferze, zazwyczaj na wysokości między 8 a 15 km nad ziemią. Może utrzymywać się nawet kilka dni.Chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, których drobiny stanowią jądra kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.

     Powietrze zawsze zawiera pewną ilość pary wodnej. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym zawartość wody może być większa. Jeśli temperatura powietrza nasyconego wilgocią spada poniżej punktu rosy, powstaje nadmiar pary wodnej. Powietrze wtedy nie jest już w stanie jej „zmagazynować” i w efekcie tego nadmiar pary wodnej kondensuje jako krople wody lub kryształki lodu, które widoczne są w postaci mgły albo chmury. Do kondensacji pary potrzebna jest jednak obecność jąder kondensacji, czyli zawieszonych w powietrzu stałych lub ciekłych cząstek, na których mogłyby się tworzyć zaczątki kropel wody. W czystym środowisku pozbawionym tego typu materii zjawisko kondensacji nie może zajść. Występuje wówczas zjawisko przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc chmurę pierzastą. Zjawisko przechłodzenia pary wodnej w atmosferze jest możliwe, ponieważ na tak duże wysokości docierają tylko śladowe ilości pyłów

     • Cytujesz wikipedie? Niestety tam tez prawdy nie znajdziesz . haslo o chmurach cirrus aviaticus pojawilo sie w wiki mniej wiecej ok 2003 r wczesniej nie istnialo.Chmury tworzace sie na niebie sa zawsze naturalne i zaden samolot nie tworzy naturalnych chmur bo to brak logiki .Chmury tworzone przez cos innego niz natura sa sztuczne czyli np chemtrails i inne sztuczne .Cirrus aviaticus to wymysl na potrzeby spisku geoinzynierii
      A poza tym drogi Marcinie masz zapewne za malo lat zeby pamietac niebo bez chemtrails tak wiec ja ci powiem ze kiedys takie zjawisko NIEISTNIAŁO. Nie bylo go nawet jeden raz .
      W Polsce beda to lata do ok 2000r moze niewiele wczesniej.Zas w latach 80 czy 90 ktore pamietam b dobrze nie bylo ani jednego przypadku chemtrails i nikt absolutnie takiego zjawiska nie znal .
      Od razu cie uprzedze nie patrz filmy bo na tych starych bedzie chemtrails ale zauwaz ze to zawsze bedzie film po masteringu .
      Co bys powiedzial na ten sam flm sprzed masteringu na ktorym chemtrails nie ma ?

     • Głupków nie przegadasz i może nawet ktoś coś rozpyla nigdy nie wiadomo ale co kolego powiesz na to że zdjęcie użyte w artykule prezentujące rzekome chemitrails zostało wykonane w roku 1974 i prezentuje boeinga B-747? Emitery dymu widoczne na zdjęciu są używane do wizualizacji przepływu powietrza, turbulencji za samolotem. Zdjęcie jest tak przycięte aby nie było widać źródła skąd pochodzi. 😀 Wciskają wam ciemnotę a wy łykacie jak pelikany.

     • Zeby sie przekonac czy chemtrails istnieje czy nie poobserwuj niebo (realnie) czyli uzyj oczu i rozumu wtedy sie przekonasz ze to prawda

     • Smugi kondensacyjne były ogromnym problemem dla pilotów koalicji podczas nalotów na Niemcy podczas IIWS… Baaardzo ułatwiały naziolom lokalizowanie i atakowanie bombowców. Stosowne badania na ten temat przeprowadzono zaraz po wojnie.

     • kazda smuga kondensacja zanika za samolotem w czasie kilku sekund . Moze po prostu wiecej obserwuj a mniej czytaj wikipedii czy czegos tam innego

      To ze nadal widzisz smuge ciagnącą sie za samolotem nie oznacza ze ona nie znika .tworzy sie nowa a samolot sie przemieszcza .Patrz na koniec smugi i uwzglednij lot (przemieszczanie sie samolotu) przekonasz sie ze smuga znika w ciagu paru sekund

      Inne smugi ktore tworzą zawiesiny rozchodzące sie po niebie nie sa smugami kondensacyjnymi .Po przelocie samolotu zrzucającego chemiczny oprysk smuga wisi w powietrzu i zaczyna “Puchnąc”na boki powiekszając swoją objetosc .Poniewaz tych chemicznych smug jest duzo (tzw kratka na niebie lub nieregularne paski w rozne strony) opryski łacza sie razem tworząc klosz ktory zakrywa zupelnie czyste niebo .Niebo ktore jest orygonalnie intensywie niebieskie staje sie mlecznoniebieskie poniewaz wisinad nami “całun” z nanoczasteczek

 13. maja odtrutke albo to iluminaty czy jak zwał jaszczury 😉 ale fakt faktem że pyla i pyla szczególnie jak jest gorąco …? gdybać to se sobie możemy przydało by się żeby to ktos politykom publicznie zadał pytania i jakas organizacja powstała niezalezna która mogłaby mieć prawo to zbadać i zkazać ewentualnie ale w PL widocznie nie ma ludzi na tyle sprytnych i intlygentnych ps ale mimo wszystko fajnie wizualnie takie pasy wygladają

   • Czlowieku, to para wodna z spalin od silnila odrzutowego. Do szkoly nie chodziles, w glupoty wierzysz. A wiesz ze ziemia jest plaska a nie okragla.

    • Nie z silnika….to smuga kondensacyjna. Spaliny wpływają na jej powstanie, ale nie wychodzi z silnika.
     Chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, których drobiny stanowią jądra kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.
     I ziemia jest okrągła 🙂

     • a czy smugi kondensacyjne o ktorych mowisz zamieniają niebieskie niebo w mleko? bo mozna cos takiego zaobserwowac przy ich nadmiarze.
      smugi zawsze byly i one znikały dosyc szybko, czasem po dluzszym czasie ale jednak nie rozłaziły sie na bieboskłon tworząc owe mleczko…

     • I w to masz wierzyć bo tak Ci wmówiono! Nie obruszaj się teraz tylko sprawdź sam – zapomnij o tym co przeczytałeś w szkole czy zobaczyłeś w telewizji – świat jest inny niż nam przez lata wmawiano.
      Chemtrails to od lat skrupulatnie realizowana depopulacja – smugi kondensacyjne nie zawierają cząstek baru czy aluminium a po kilku chwilach znikają. Tymczasem smugi chemiczne tworzą trwale utrzymujące się warstwy wolno opadające na ziemię. Ty, Twoje dzieci, my wszyscy wdychamy to świństwo i chorujemy. Ciężko dziś spotkać ludzi zupełnie zdrowych. Jak można wierzyć dziś w “zwykłe smugi kondensacyjne” kiedy tak wielu udowodniło już prawdziwy ich charakter – łącznie z ludźmi, którzy brali udział w tym projekcie. Ludzie obudżcie się – trzeba wyjść na ulice nim nie będzie już komu!

     • Tak?..:)…rece opadaja jak czyta sie te bzdury…ale w sumie jest mnostwo ludzi którzy wierzą w jeszcze wieksze brednie…A czym oddychaja mozni tego swiata?innym powietrzem? Fizyka…to ona da ci odpwiedz jezeli twoj malutki rozumek jest w stanie to ogarnac. Poczytaj o zjawisku kondensacji…rozwijaj sie chlopie. To nie boli!!

     • tak tak zapomnij bo anukowcy kłamiO 😀 gdzie jest problem wyznawcy religii “chemtrails” zrzutkę zrobić => wynająć jakaś cesenkę i pobrać próbki powietrza za takim samolotem?! Ahhh ta wy “risercz” robicie na jutube :D:D:D…

     • A przypadkiem woda nie jest jednym z produktów spalania węglowodorów, które są głównym składnikiem paliw?
      Dlatego też nie powstaje zaraz za silnikiem, gdyż jest za gorąca aby nastąpiła kondensacja.
      Smuga kondensacyjna pojawia się w pewnej odległości za silnikiem, ponieważ para wodna ze spalin musi się schłodzić i skondensować do postaci ciekłej, a to chwilkę trwa.
      Długość utrzymywania się smugi jest uzależniona od wilgotności powietrza na wysokości przelotowej.
      Im jest niższa, tym szybciej smuga paruje i przestaje być widoczna.
      Gdy wilgotność jest bliska 100%, kropelki wody lub lodu potrafią utrzymywać się nawet kilka godzin, a przez ten czas wiatr potrafi je rozwiać na dość znacznym obszarze nieba.

     • Dziwne tylko, że szkolna teoria contrails nie działała w taki sposób 17 lat temu. Jeszcze w 2015 smugi pozostawały pasami na niebie. Dziś wszystko to ładnie się rozprasza na dużych obszarach nieba, tworząc równomierną powłokę.

     • Nikt nie pisze ze po zaoraniu nieba najczęściej w dni wolne od pracy jest duszno a czasem śmierdzi chemią .Powstaje efekt hallo i często chmury częściowo są tęczowe.Kto obserwuje niebo zauważy samoloty całkowicie bez smug na tym samym pułapie to te normalne .Jeżeli to dla naszego dobra to podziękujemy

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.