Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS – transmisja na żywo


Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, MSK (ang. International Space Station, ISS pierwsza stacja kosmiczna wybudowana z założenia przy współudziale wielu krajów. Składa się obecnie z 11 głównych modułów (docelowo ma ich liczyć 16) i umożliwia jednoczesne przebywanie trzech członków stałej załogi (od roku 2009 na stacji stale ma przebywać 6 osób). Pierwsze moduły stacji zostały wyniesione na orbitę i połączone ze sobą w 1998 roku. Pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w roku 2000. Źródłem zasilania ISS są baterie słoneczne, transportem ludzi i materiałów zajmują się amerykańskie wahadłowce programu STS (od lutego 2003 do 26 lipca 2005 wstrzymane z powodu katastrofy Columbii) oraz rosyjskie statki kosmiczne Sojuz i Progress.

Dzięki tej stronie możesz dowiedzieć się między innymi kiedy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna na nocnym niebie w twoim miejscu zamieszkania.

Ciekawostka: Stacja jest na tyle duża, a jej moduły baterii słonecznych odbijają tyle światła słonecznego, że jest widoczna z Ziemi jako bardzo jasny obiekt poruszający się po niebie z jasnością nawet -5,7 magnitudo (w perygeum przy 100% oświetleniu). 

Widok z kamery na żywo umieszczonej na międzynarodowej stacji kosmicznej ISS

88
Dodaj komentarz

avatar
49 Comment threads
39 Thread replies
10276 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
ARTMakubJaaaaaJaromirMakub Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ART
Gość
ART

oszustwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaaaaa
Gość
Jaaaaa

Jak patrzę na tą stronę… Nie wierzę w ludzkość…. Jprd hahahahahah

Makub
Gość
Makub

w kółko jedno i to samo, ten filmik z kamerką był już puszczany parę dni wcześniej. Wielkie oszustwo.

ART
Gość
ART

przeciez wiadomo zew to oszustwo

wieslaw
Gość
wieslaw

ale sciema 😀 niech juz rozpieprza te stacje w pyl (oczywiscie na kolejnym filmie sf , bo przeciez to jest w basenie na ziemi 😀 ), jaki maja zamiar, bo to jedna wielka zenada !!

Makub
Gość
Makub

I DZIŚ TO SAMO. STACJA I ASTRONAUCI SIĘ ZACIELI, LUB PŁYTY Z ODTWARZACZA DVD NIE WYMIENILI NA NOWĄ Z NOWYM FILMIKIEM. A CIEKAWE JAK IM TAM IDZIE PŁYWANIE W BASENIE I POZOWANIE NA ZIELONYM TLE. SPECJALIŚCI OD EFEKTÓW SPECJALNYCH MOGLI BY COŚ NOWEGO NAGRAĆ BO TEJ LIPY NIE DA SIĘ JUŻ OGLĄDAĆ. NASA PEWNIE MAŁE PIENIĄDZE IM OFERUJE.

Makub
Gość
Makub

CZEMU OBRAZ Z KAMERY NIE PRZESKAKUJE PO ZATRZYMANIU OGLĄDANIA I PONOWNYM JEGO WŁĄCZENIEM, PRZECIEŻ TO MA BYĆ NA ŻYWO.

Makub
Gość
Makub

TO JEDNA WIELKA LIPA

Paweł
Gość
Paweł

co to ma być ?? Jakieś jaja?? Oglądam to już od dwóch tygodni i za kazdym razem to samo ..po 4-ech godzinach filmu wyjście na zewnatrz i machanie do kamery……dupa a nie na żywo!!!!!!

Jurek
Gość
Jurek

Skoro obraz jest na żywo to dlaczego po wykonaniu pauzy i ponownym włączeniu transmisji obraz nie przeskoczy o kilka sekund tylko kontynuuje transmisje?? Czyżbym moją pauzą zatrzymał stacje kosmiczną ???
Coś tu chyba nie jest na żywo!!!

Tomek
Gość
Tomek

A gdzie są gwiazdy ? Nie widać ich, dziwne.

szymon
Gość
szymon

nobo jest jasno na tej satelicie jak by wszystko było czarne to by było widać gwaizdy:}

Genikax
Gość
Genikax

Chmury na ziemi wyglądają jak wir kręcący się w około