sponsorowane...

Snowden ostrzega: Rządy wykorzystują pandemię do zbudowania “systemu śledzenia kontaktów”

snowden-pandemic

Wiele państw zaczyna podążać ścieżką Chin, Tajwanu i Korei Południowej, które, stosują drakońskie systemy inwigilacji obywateli.

Chociaż program śledzenia kontraktów w każdym kraju ma niewielkie różnice, wszystkie z nich są zasadniczo aplikacjami na telefony komórkowe, które prowadzą bieżący rejestr zdrowia użytkownika i wszystkich osób, z którymi mamy kontakt.

Jeśli telefon komórkowy zbliży się do innego telefonu komórkowego osoby, która może mieć wirusa, to użytkownik otrzymuje wiadomość tekstową informującą go, a następnie instruującą go, aby poddał się kwarantannie przez 14 dni.

Jednak kwarantanna nie musi być dobrowolna, w zależności od miejsca zamieszkania. W niektórych krajach telefony były używane jako dowód do aresztowań, który powiadomił władze, jeśli monitorowana osoba opuściła dom z jakiegokolwiek powodu.

Te aplikacje są reklamowane we Włoszech jak i Wielkiej Brytanii i wygląda na to, że urzędnicy wielu państw wypuszczają takie same aplikacje idąc w tym samym kierunku.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to dobra strategia w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób, ale zwolennicy prywatności i eksperci obawiają się, że informacje te mogą zostać niewłaściwie wykorzystane i przechowywane przez skorumpowane rządy przez długi czas po zakończeniu pandemii a później wykorzystane przeciwko nam.

W ostatnim wywiadzie dla Vice , informator NSA Edward Snowden wyraził swoje obawy dotyczące nadchodzącego programu nadzoru, nazywając go „ architekturą ucisku ”.

„Czy naprawdę wierzysz, że kiedy pierwsza fala, druga fala, szesnasta fala koronawirusa są dawno zapomniane, że te dane zostaną skasowane? te dane w przyszłości w wielu przypadkach będą wykorzystywane na naszą szkodę? budowana jest architektura ucisku ”

Snowden uznał, że wirus jest poważnym zagrożeniem i powiedział, że jeszcze wtedy gdy pracował w NSA wywiad doskonale zdawała sobie sprawę, że to tylko kwestia czasu, zanim potężna pandemia okaleczy świat.

„W świecie, w którym żyjemy jeden nad drugim w zatłoczonych i zanieczyszczonych miastach, nie ma nic bardziej przewidywalnego niż kryzys ZDROWOTNY, niż pandemia. I każdy naukowiec, każdy badacz, który na to spojrzał, wiedział, że to się zbliża. nawet agencje wywiadowcze… mogę wam powiedzieć, czytaŁEM RAPORTY Z PIERWSZEJ RĘKI, ŻE PANDEMIA JEST ZAPLANOWANA”

– powiedział.

Snowden zakwestionował pozytywne liczby, które wyszły z Chin w ostatnich tygodniach i zwrócił uwagę, że chińskiemu rządowi przypisuje się zmniejszenie rozprzestrzeniania się choroby, ponieważ podjęli tak drakońskie środki inwigilacyjne podczas pandemii.

Być może ich strategia nie działa tak dobrze, jak twierdzą, być może zaczynają przegrywać z koronawirusem.

„Jeśli patrzysz na kraje takie jak Chiny, w których wydaje się, że KORONAWIRUS JEST OPANOWANY, jak bardzo możemy WIERZYĆ, że te liczby są prawdziwe? Nie sądzę, że możemy. Szczególnie widzimy, że rząd chiński ostatnio pracuje nad wydaleniem zachodnich dziennikarzy dokładnie w tym momencie, w którym potrzebujemy wiarygodnych niezależnych INFORMACJI CO DZIEJE SIĘ W TYM REGIONIE”

– powiedział Snowden.

W oświadczeniu opublikowanym w piątek, Apple i Google (android) ogłosiły, że współpracują w celu opracowania kompatybilnych aplikacji do śledzenia kontaktów, które, jak twierdzą, będą działać na zasadzie „opt-in”.

Według firmy Bloomberg planują włączyć śledzenie kontaktów w telefonach dzięki aktualizacji oprogramowania telefonów.

W Chinach jest 40 milionów telefonów komórkowych mniej niż kilka miesięcy temu. Ludzie mają dość niebezpiecznej inwigilacji.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.