Śnieżny armageddon na całym świecie: stan klęski żywiołowej w Kalifornii – trwa wyjątkowy opad śniegu w Europie – alarmy o burzy śnieżnej w Japonii, Kanadzie i Chinach

Podczas gdy rekordowa bombogeneza przyniosła w tym tygodniu rekordową ilość śniegu w górach Sierra i Gór Skalistych, specjaliści od pogody twierdzą, że potężna, atmosferyczna rzeka zacznie zrzucać znacznie więcej śniegu i deszczu od niedzieli.

Tymczasem śnieg nie chce odpuścić w Europie. Japonia, Kanada i Chiny już zarejestrowały swoje pierwsze alarmy o burzy zimowej.

śnieg i zima w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach i Europie.

Śnieg w Chinach

Ciężka śnieżyca przetoczyła się w czwartek w regionie autonomicznym Sinciang Uygur w północno-zachodniej części Chin, zakłócając ruch. Śnieg uderzył także w hrabstwo Manasi w prefekturze autonomicznej Changji Hui.

Śnieg w Chinach

Ulewne opady śniegu zmniejszyły widoczność do 10 metrów, co skłoniło lokalną policję do natychmiastowego zamknięcia ponad 200 kilometrów autostrad, dróg wojewódzkich i krajowych.

Śnieg w Europie

Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że wszystko zwalnia, ten miesiąc kończy się jako jeden z najbardziej śnieżnych Listopadów w niektórych częściach Alp.

Mocno zasypane Alpy

Południowe Alpy najlepiej sobie radziły z akumulacją śniegu sięgającą nawet 150 cm.

Listopad był pełen śniegu, podobnie jak nadchodząca zima.

Zobacz komentarze (2)

This website uses cookies.