sponsorowane...

Słońce wkroczyło w okres spowolnienia który może powodować mroźną pogodę głód zwiększone trzęsienia ziemi i katastrofalne erupcje wulkaniczne

minimum sloneczne

Naukowcy twierdzą, że na naszym słońcu doszło do spowolnienia zachodzących w nim reakcji, co może spowodować mroźną pogodę, trzęsienia ziemi i głód.

Słońce znajduje się obecnie w okresie „minimum słonecznego”, co oznacza, że ​​aktywność na jego powierzchni dramatycznie spadła.

Słońce wkroczyło w okres spowolnienia który może powodować mroźną pogodę głód zwiększone trzęsienia ziemi i katastrofalne erupcje wulkaniczne
Nieskazitelnie czysta powierzchnia Słońca bez plam jest oznaką spowolnienia aktywności słonecznej Zdjęcie: SDO / HMI

Eksperci są przekonani, że wkraczamy w najgłębszy okres „recesji” słońca, jaki kiedykolwiek zarejestrowano, gdy plamy słoneczne praktycznie zniknęły.

Astronom, dr Tony Phillips, powiedział: „ Słoneczne minimum jest w toku. Liczba plam słonecznych sugeruje, że jest to jedno z największych minimum od ponad 100 lat. Pole magnetyczne Słońca osłabło, uwalniając większe promieniowanie do Układu Słonecznego.

Nadmiar promieniowania stanowi zagrożenie dla zdrowia astronautów i podróżujących ludzi samolotami na dużych wysokościach , wpływa na elektrochemię górnych warstw atmosfery Ziemi i może pomóc w wyzwoleniu błyskawic.

Strach przed nowym minimum Daltona

Naukowcy z NASA obawiają się, że może to być powtórzenie minimum Daltona, które miało miejsce w latach 1790–1830 – co doprowadziło do okresów brutalnego zimna, utraty upraw, głodu i potężnych erupcji wulkanicznych.

Temperatury gwałtownie spadły nawet o 2 ° C w ciągu 20 lat, niszcząc światową produkcję żywności.

10 kwietnia 1815 r. Miała miejsce druga co do wielkości erupcja wulkanu od 2000 lat na górze Tambora w Indonezji , w której zginęło co najmniej 71 000 osób.

Doprowadziło to również do tak zwanego Roku Bez Lata w 1816 r. co spowodowało że w lipcu padał śnieg.

Jak dotąd w tym roku słońce było „czyste” bez żadnych plam słonecznych przez 76 procent czasu.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.