SETKI CZOŁGÓW na granicy ROSJI z UKRAINĄ na nowych zdjęciach satelitarnych GOOGLE EARTH

Na zdjęciach satelitarnych Google Earth, wykonanych pod koniec listopada i ukazujących przedmieścia Kamieńska Szachtyńskiego w obwodzie rostowskim, widoczne są „setki rosyjskich czołgów w pobliżu granicy z Ukrainą”, informuje „Defence Blog”.

Zdjęcia satelitarne czołgów Rosji przy granicy z Ukrainą: Google Earth
Zdjęcia satelitarne czołgów Rosji przy granicy z Ukrainą: Google Earth

W publikacji zaznaczono, że sprzęt wojskowy znajduje się zaledwie 18 kilometrów od granicy rosyjsko-ukraińskiej. Oprócz setek czołgów, przede wszystkim T-64 i T-62M, na zdjęciach można rozpoznać również kilka tysięcy ciężarówek wojskowych.

W grudniu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że jednostki szturmowe Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy zostaną przeniesione do granicy z Rosją.

Pod koniec listopada Poroszenko podpisał dekret wprowadzający stan wojenny w wielu obwodach Ukrainy, graniczących z Rosją i Naddniestrzem — winnickim, ługańskim, mikołajowskim, odesskim, sumskim, charkowskim, czernihowskim, chersoskim, donieckim i zaporożskim, a także w wodach śródlądowych basenu Azowsko-Kerczenskiego.

źródło: pl.sputniknews.com


Zobacz komentarze (1)

  • Putin nie chce wcale atakować Ukrainy. Niedawno powiedział, że Rosji nie jest potrzebna zadłużona Ukraina, której długów nie ma zamiaru spłacać. Bo gdyby wszedł na Ukrainę i ją przygarną,l w granice Rosji, to musiałby przejąć jej wszystkie międzynarodowe zobowiązania finansowe, a tego nie zrobi, bo nie widzi powodu. Poczeka aż Ukraina udusi się sama w burdelu jaki sobie stworzyła.

This website uses cookies.