Seria erupcji w Parku Yellowstone. Groźba wybuchu superwulkanu? (WIDEO,FOTO)

Steamboat gejzer Yellowstone

Obserwatorzy donoszą o serii erupcji największego na świecie aktywnego gejzeru znajdującego się w Parku Narodowym Yellowstone w USA.

Władze parku poinformowały, że pracownicy zauważyli w czwartek wieczorem erupcję Gejzeru Steamboat znajdującego się w północno-zachodnim stanie Wyoming.

loading...

Steamboat gejzer Yellowstone

Geolodzy porównujący relacje naocznych świadków wraz ze zdalnymi czujnikami termicznymi twierdzą, że aktywność może być związana z seriami mniejszych erupcji.

Steamboat znajduje się w części parku, gdzie śnieg pada przez większość roku. Drogi prowadzące do gejzeru zostały zamknięte, gdyż istnieją obawy, że turyści będą chcieli zobaczyć zjawisko z bliska.

Gejzery to wąskie gorące źródła, które wybuchają, gdy woda zostaje podgrzewana od dołu przez gorącą magmę. Jednak eksperci twierdzą, że wybuch Steamboat nie świadczy o zbliżającej się erupcji najniebezpieczniejszego superwulkanu świata.
Wielkie erupcje Gejzeru Steamboat mogą strzelać parę na wysokość od 30 do 40 metrów. Yellowstone – jak twierdzą eksperci – jest również domem dla połowy z ponad tysiąca najbardziej znanych gejzerów świata.

Źródło: Associated Press

5 Comments

      • Dobrze napisane z ludźmi, ale wulkan mógłby wreszcie eksplodować, bo te artykuły codzienne, że coś się z wulkanem dzieje już są przesadą. Codziennie w “koło Macieju” to samo, przecież to wszytko dzieje się już od kilkudziesięciu lat. Ale żeby pisać o tym dzień w dzień to już jest totalna przesada.

        • Patrząc na aktywność sejsmiczną w USA i ostrzeżenia geologów pierwsze będzie się działo w uskoku San Andreas (gdzie bez przerwy trzęsie) – trzęsienie ziemi +8 magnituda a to może spowodować oddziaływanie na Yellowstone…

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here