„Rosyjskie Su-35 i MiG-35 demonstrują swoją moc jedynie na papierze” twierdzą Amerykanie

Rosyjskie Su-35 i Mig-35 mają dobre możliwości na papierze, ale nie w rzeczywistości, uważa Amerykański magazyn „The National Interest”.

Publikacja amerykańskiego magazynu analizuje powody, dla których Indie ograniczają współpracę wojskowo-techniczną z Rosją na rzecz Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Pismo zwraca uwagę, że Indie szukają myśliwca dwusilnikowego i rozpatrują amerykańskie F/A-18E/F Super Hornet, Eurofighter Typhoon, francuski Rafale i rosyjskie Su-35 i MiG-35.

„Rosyjskie myśliwce oferują dobre rezultaty na papierze, ale Indie są rozczarowane słabą obsługą po sprzedaży i częstymi awariami dużej części rosyjskiego sprzętu, w tym MiG-29 i Su-30MKI” — pisze gazeta.
W „The National Interest” zauważono również, że indyjscy urzędnicy są coraz bardziej niezadowoleni z Su-57 i skarżą się publicznie na małą moc silników, niską niewidoczność myśliwca i „brak przejrzystości co do tego, co stoi za tymi problemami”.

Pismo jest zdania, że amerykańskie F-35 lub F/A-18E/F Super Hornet mają duże szanse, aby stać się „następną superbronią indyjskiego lotnictwa”.

źródło: pl.sputniknews.com

This website uses cookies.