Rosja twierdzi, że „Sprawdzi” czy USA faktycznie wylądowały na Księżycu

Zwolennicy tego pozornie niezachwianego przekonania twierdzą, że to, co masy postrzegały jako przełomowe osiągnięcie naukowe, było w istocie skomplikowanym fałszerstwem: fałszem popełnionym przez NASA i rząd USA na amerykańskiej (i międzynarodowej) opinii publicznej.

Wszystko, co wiemy na temat misji Apollo 11 z dowodów, jakie udostępnia NASA , jest niesamowite, a ta teoria spiskowa jest wciąż żywa i zyskuje popularność pod koniec 2018 roku.

Ale istnieje bardzo dobry powód, dla którego tak jest.

Poza psychologicznymi pułapkami, które powodują, że ludzie są podatni na teorie spiskowe, jednym z głównych powodów, dla których ludzie nadal podejrzewają, że lądowanie na Księżycu, jest fałszywe, ponieważ inni ludzie nadal twierdzą, że tak było.

Przykład: Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, właśnie podsunął tę nieoszlifowaną plotkę podczas filmowego spotkania z prezydentem Mołdawii Igorem Dodonem.

W filmie ze spotkania opublikowanym na kanale Rogozina w sobotę, szef Roscosmos został zapytany, czy NASA naprawdę wylądowała na Księżycu prawie 50 lat temu.

W odpowiedzi Rogozin proponuje, aby nowa rosyjska misja zbadała kontrowersyjne twierdzenia: „Stawiamy sobie za cel latanie i sprawdzanie, czy już tam byli, czy nie” , mówi .

Nie po raz pierwszy Rosja wyraziła wątpliwości co do szczegółów misji Apollo 11.

W artykule opublikowanym w 2015 roku w rosyjskiej gazecie Izwiestija, rzecznik rosyjskiego komitetu śledczego, Vladimira Markina, wezwał do międzynarodowej sondy w sprawie zniknięcia materiału filmowego ze słynnego wydarzenia z 1969 roku, podczas gdy zapytał o miejsce pobytu próbek księżycowego kamienia zebranych przez NASA w 1972 roku.

„Nie twierdzimy, że nie latali [na Księżyc] i po prostu nakręcili o tym film” – napisał Markin.

„Ale wszystkie te naukowe, a może kulturalne artefakty są częścią spuścizny ludzkości, a ich zniknięcie bez śladu to nasza wspólna strata. Dochodzenie ujawni, co się stało. ”

Jego wypowiedź jest jasno rozumiana, że NASA w jakiś sposób sfałszowała lądowanie w 1969 roku.

Aktualne stanowisko NASA brzmi, że utraciła ona oryginalne materiały filmowe z lądowania na Księżycu.

Według agencji kosmicznej pierwotny materiał z lądowania był niewłaściwie umieszczony wśród 200 000 taśm wideo, które NASA celowo zutylizowała, aby zaoszczędzić pieniądze.

Aby przywrócić brakujące materiały, agencja kosmiczna musiała zwrócić się do firmy Lowry Digital – firmy, która przywraca stare hollywoodzkie filmy – w celu odtworzenia oryginalnego materiału z transmisji wideo z wydarzenia.

Oczywiście, ten rodzaj jawnego mieszania się w dowody – w rękach profesjonalnych artystów Hollywood, nie mniej – tylko podsyca teorię spiskową.

„Teoretycy spiskowi uwierzą w to, w co wierzą” – powiedział w 2008 roku dyrektor Reutera Lowry Digital Mike Inchalik.

W 15 lat po śmierci genialnego reżysera Stanleya Kubricka, twórcy takich hitów jak „2001: Odyseja Kosmiczna” pojawiło się zdumiewające nagranie, w którym artysta przyznaje, że rzeczywiście pomógł w sfingowaniu oszustwa wszechczasów – fałszywego lądowania Amerykanów na Księżycu.

Lądowanie na Księżycu ! Prawda, a może mistyfikacja ?

Zobacz i oceń, poznaj niewygodne fakty. Czy NASA oszukała cały świat ?

Zobacz komentarze (1)

  • Ja nie wierze w to lądowanie USA na Księżycu, z prymitywna technika mieli latać na księżyc a teraz to jest niemożliwe?

This website uses cookies.