Rosja przygotowuje się do inwazji lądowej na Ukrainę

Rosja przygotowuje się do inwazji na Ukrainę

Rosja zgromadziła wojska, które mogą w każdym momencie wtargnąć na Ukrainę. Bezpośrednią przyczyną stanu wojennego, który ma obowiązywać od jutra na części terytoriów Ukrainy, był atak Rosjan w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Rosjanie ostrzelali i zatrzymali trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej i wzięli do niewoli 23 ukraińskich marynarzy.

Zdaniem szefa ukraińskiej dyplomacji, Rosja ma plan zajęcia części ukraińskiego terytorium. Według ministra Pawła Klimkina, plany te dotyczą części wschodnich i południowych obwodów Ukrainy.

Wczoraj na wniosek prezydenta ukraiński parlament zatwierdził dekret o stanie wojennym. Ma on obowiązywać na terenach graniczących z Rosją i Naddniestrzem oraz w nadmorskich obwodach Ukrainy.

Minister Pawło Klimkin na antenie jednej z ukraińskich stacji telewizyjnych powiedział, że Rosja ma plan zajęcia ukraińskiego terytorium od Mariupola nad Morzem Azowskim do obwodów graniczących z Naddniestrzem.

Według szefa ukraińskiej dyplomacji, ma o tym świadczyć – jak się wyraził – kompleks militarnych i niemilitarnych działań Rosji.

Wczoraj w swoim orędziu zapowiadającym wprowadzenie stanu wojennego również prezydent Petro Poroszenko mówił o poważnym niebezpieczeństwie operacji lądowej przeciwko Ukrainie ze strony Rosji.

Powołując się na dane wywiadu prezydent poinformował, że Rosja zgromadziła wojska, które mogą w każdym momencie wtargnąć na Ukrainę. Bezpośrednią przyczyną stanu wojennego, który ma obowiązywać od jutra na części terytoriów Ukrainy, był atak Rosjan w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Rosjanie ostrzelali i zatrzymali trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej i wzięli do niewoli 23 ukraińskich marynarzy.

źródło: interia.pl
POLECANE PRZEZ GOOGLE

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o