Rekordowy dzienny wzrost zachorowań na koronawirusa w USA

koronawirus

W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano w piątek 40 870 nowych przypadków koronawirusa. Główny epidemiolog kraju dr Anthony Fauci przyznał, że USA mają “poważny problem”.

Mimo dużej ilości dokonywanych testów władze szacują, że w rzeczywistości liczba osób chorych oraz tych, które przeszły chorobę, może być nawet dziesięć razy wyższa.

Znaczny wzrost zachorowań wystąpił w 16 stanach, m.in. w Teksasie, Alabamie, Arizonie, Kalifornii, Missisipi, Missouri, Nevadzie, Oklahomie oraz Karolinie Południowej. W części tych stanów zawieszono dalsze znoszenie restrykcji wprowadzonych na czas pandemii i „odmrażanie” gospodarki. Problem dotyczy też Florydy, gdzie od piątku zakazano spożywania alkoholu w barach.

Eksperci specjalnego zespołu kryzysowego w Białym Domu, wezwali osoby urodzone na przełomie tysiącleci, czyli tzw. milenialsów, aby poddały się testowi, nawet jeśli nie występują u nich żadne symptomy choroby. Eksperci podkreślali, że aby powstrzymać rozszerzanie się pandemii, należy wzmóc przeciwdziałania i powstrzymać znoszenie restrykcji.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here