sponsorowane...

Putin jest wściekły! Rosyjskiej armii nie udało się rozpędzić chmur nad Moskwą

Putin-jest-wściekły-bron-pogodowa-deszcz

Wydano miliony, a efekt był taki, że Putin się wściekł. Kompromitacja rosyjskiej armii, która sporo kosztowała podatników i mocno zdenerwowała Władymira Putina.

Jak co roku 9 maja podczas rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, próbowano zapewnić pogodne niebo nad Moskwą, aby czasem na głowy dumnych kombatantów nie spadła ani jedna kropla deszczu.

Na ten cel wydano w przeliczeniu kilkanaście milionów złotych. Jednak z rozpędzania chmur wyszły nici. Na nic zdały się zabiegi 10 samolotów An-12, An-26 i Jak-42, które startowały z podmoskiewskiego lotniska Czkałowskij.

Zrzucały one z wysokości 8 kilometrów, w promieniu kilkuset kilometrów od Moskwy, specjalne torebki wypełnione ciekłym azotem, dwutlenkiem węgla i cementem “M-500”. Torebki na odpowiedniej wysokości samoistnie się rozpakowywały i w ten sposób miały „zlikwidować” chmury.

Tak się jednak nie stało. W trakcie uroczystej defilady niebo nad rosyjską stolicą było szczelnie przysłonięte przez chmury. Nad zachodnią częścią miasta i przyległymi przedmieściami padał deszcz. Nad Placem Czerwonym słoneczko nie zaświeciło nawet przez chwilę, od samego rana.

Putin jest wściekły! Rosyjskiej armii nie udało się rozpędzić chmur nad Moskwą

Za miesiąc kolejna próba manipulowania pogodą, która w przeliczeniu pochłonie nawet 10 milionów złotych, tym razem z okazji Dnia Moskwy, przypadającego na 12 czerwca. Także wtedy wojsko będzie próbowało zapewnić dobrą pogodę, aby mieszkańcy mogli spokojnie wypoczywać na najróżniejszych festynach i piknikach „pod chmurką”. Czy tym razem się uda?


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.