gradobicie rumunia zalau

Potężna superkomórka burzowa wyrządziła ogromne spustoszenia uderzając w Rumunii

Wystarczyło tylko pięć minut, aby burza gradowa zdewastowała doszczętnie tysiące samochodów, przedziurawiła dachy i wybiła szyby w wielu budynkach w mieście i zmieniła krajobrazy na iście zimowe w mieście Zalau na północy Rumunii.

Ekstremalne zjawiska pogodowe w dalszym ciągu dają się we znaki mieszkańcom Rumunii. Tym razem jednak aura nie pozwoliła się zaskoczyć; meteorolodzy wydali bowiem na wtorek najwyższy czerwony stopień ostrzeżenia przed burzami, opadami gradu i trąbami powietrznymi w dzielnicy Salaj na północy kraju.

Potężna superkomórka burzowa, której towarzyszyło gradobicie, uderzyła w stolicę Salaj, Zalau. Ze zdjęć i filmików, które udostępniali masowo świadkowie można zobaczyć efekty niszczycielskiej burzy gradowej, która trwała zaledwie pięć minut, zarówno na samochodach, jak i budynkach, z kolei w całym mieście krajobrazy zmieniły się na zupełnie zimowe. Miejscami grad miał nawet 7 centymetrów średnicy i odpowiadał wielkościom kurzemu jajku.

Rozbite szyby w pojazdach, przedziurawione dachy czy lodowe zaspy na ulicach. Nawet najstarsi mieszkańcy przyznają, że po raz pierwszy byli świadkami takiej nawałnicy.

Koniecznie zobacz:

This website uses cookies.