Ponad 200 ofiar. WHO ogłosiło międzynarodowy stan zagrożenia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) została powiadomiona o nowym wirusie przez Chiny pod koniec grudnia. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło 213 osób. 18 krajów poinformowało już o przypadkach zarażonych osób, które przebywają na ich terenie. Mamy obecnie więcej osób zakażonych na świecie wirusem z Wuhanu niż w czasie epidemii SARS.

Według informacji zamieszczonych przez chińskie portale internetowe zakażenia nowym wirusem wywołującym zapalenie płuc potwierdzono w Chinach u 9692 osób. Z powodu zarażenia zmarło 213 osób.

W czwartek o trzech nowych przypadkach osób zarażonych wirusem poinformował Wietnam. Według wietnamskich mediów zarażeni są Wietnamczykami. Pierwsze przypadki odnotowano również w Indiach i na Filipinach, a Korea Płd. doniosła o pierwszej infekcji, do jakiej doszło na jej terytorium.

W czasie epidemii z lat 2002-2003 koronawirusem wywołującym SARS (zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej) zarażonych było na świecie łącznie 8098 osób, z czego 774 zmarły. Szacuje się, że w 2003 r. SARS kosztował globalną gospodarkę 33 mld USD, czyli prawie 0,1 proc. światowego PKB.

Wuhan objęte kwarantanną i odcięte od świata

This website uses cookies.