Pogłoski o nadchodzących wojnach: Chiny, Indie, Korea Północna, Korea Południowa, Izrael i Turcja

Jakbyśmy nie mieli wystarczająco dużo wydarzeń w 2020 roku, teraz stajemy przed możliwością wybuchu kilku wojen regionalnych. Zarówno Chiny, jak i Indie przerzuciły żołnierzy do spornego regionu granicznego, a teraz zdarzył się incydent, w którym zabijali się nawzajem.  

Na półwyspie koreańskim Korea Północna wysadziła w powietrze „wspólne biuro łączności”, z którego korzystała podczas rozmów z rządem Korei Południowej.  
A na Bliskim Wschodzie Turcja ostrzega przed poważnymi konsekwencjami, jeśli Izrael rozpocznie plan aneksji części Judei i Samarii.  

Jeśli wybuchnie poważna wojna regionalna nawet w jednym z tych punktów zapalnych, będzie to kolejny niszczycielski cios dla globalnej gospodarki, która już się zapada i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że USA i inne główne potęgi zachodnie mogłyby zostać wciągnięte w konflikt.

loading...

W tej chwili większość Amerykanów koncentruje się na naszych wewnętrznych problemach, dlatego bardzo mało uwagi poświęcają narastającemu kryzysowi na granicy Chin i Indii.

Oba narody wysłały znaczne kontyngenty żołnierzy do obszaru granicy, który od dawna jest przedmiotem sporów, a spotkanie, które miało rozładować napięcia, faktycznie doprowadziło do wzajemnego zabijania żołnierzy …

Chińskie media państwowe opisały incydent w poniedziałek wieczorem, który miał miejsce w dolinie rzeki Galwan, gdzie oba kraje rozmieściły wojska w ostatnich tygodniach. O incydencie wypowiadały się jako „najpoważniejszym jak dotąd starciu żołnierzy chińskich i indyjskich”. Źródła rządu indyjskiego poinformowały The Times of India, że ​​20 żołnierzy armii indyjskiej zginęło podczas walk.

Amerykański wywiad uważa, że ​​zginęło 35 chińskich żołnierzy, w tym jeden starszy oficer. Incydent miał miejsce podczas spotkania w górzystym regionie między obiema stronami.

Po raz pierwszy od dziesięcioleci wojska chińskie i indyjskie zabijały się nawzajem.

Na Bliskim Wschodzie Times of Israel donosi, że IDF przygotowuje się do „stanu wojny”, gdy Izrael przygotowuje się do aneksji części Judei i Samarii …

Nieco ponad dwa tygodnie przed możliwą izraelską aneksją jakiejś nieokreślonej jeszcze części Zachodniego Brzegu, Izraelskie Siły Obronne przygotowują się do szerokiego zakresu scenariuszy potencjalnej katastrofy regionalnej

Wojsko szykuje się na ewentualne masowe zamieszki, podał kanał 12 w niedzielę wieczorem, w tym to, co nazywa potencjalnym „stanem wojny” charakteryzującym się atakiem samobójczymi.

W tym tygodniu premier Izraela Benjamin Netanjahu po raz kolejny wyjaśnił, że nie zamierza zmieniać swoich planów, a to oznacza, że ​​proces aneksji może rozpocząć się już na początku lipca.

W ciągu zaledwie kilku tygodni pociski mogą zacząć latać w tę i z powrotem, a cały Bliski Wschód może stanąć w płomieniach.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here