Płytkie trzęsienie ziemi M5.7 uderza w zachodnią Turcję, uszkadzając budynki

Trzęsienie ziemi o umiarkowanej sile 5.7 wstrząsnęło zachodnią prowincją Denizli w Turcji 20 marca 2019 r., Według niektórych świadków, urzędników trzęsienie ziemi zniszczyło niektóre budynki. Potem wystąpiło około 30 wstrząsów wtórnych, najsilniejszy pomiar to M4.2.

Gubernator Hasan Karahan powiedział, że trzy osoby zostały zranione przez spadające cegły lub po wyskoczeniu z balkonów. Nie ma na chwilę obecną doniesień o ofiarach śmiertelnych.

Mapa trzęsienia ziemi M5.7 w Turcji 20 marca 2019 r. Za pozwoleniem USGS

Tureckie obserwatorium Kandilli stwierdziło, że trzęsienie ziemi, które uderzyło o 9:34 (06.34 GMT), wystąpiło na głębokości 5 km, po czym nastąpiły cztery wstrząsy wtórne o wielkości od 4,2 do 3,4 i wiele mniejszych wstrząsów.

Instytut geologiczny Stanów Zjednoczonych podał, że było to 5,7 magnitudo, podczas gdy europejska stacja monitorująca zmierzyła go na 6,4 magnitudo.

Dom zniszczony po trzęsieniu ziemi M5.7 w Turcji 20 marca 2019 roku

„ To jest największe trzęsienie, jakie poczułem, byłem na zewnątrz, ale bardzo się trzęsło ”, powiedział 30-letni Sahin Agah, mieszkaniec miasta Acipayam w pobliżu epicentrum.

„ Widziałem kilka dachówek, cegieł i paneli słonecznych, które spadły z dachów. W budynkach są pęknięcia. Nie widziałem zawalonego budynku. Wszyscy są na zewnątrz” – powiedziała Agah.

Administratorzy z okręgów Ucari i Yenikoy, epicentrum trzęsienia ziemi, powiedzieli na NTV, że uszkodzonych zostało około 20 budynków i domów. Urzędnicy wciąż oceniają szkody.

Mieszkaniec Yenikoy, Muharrem Gezi, powiedział, że w jego wiosce były niewielkie szkody. „ Widziałem rozbite kominy i spadające dachówki na ulice. Niektóre ściany również zwaliły się do ogrodów. Wszyscy się boją i będą nocowali na zewnątrz. Nikt nie jest ranny” – powiedział Reuterowi.

W 1999 r. Izmit w Turcji został dotknięty niszczycielskim trzęsieniem ziemi M7.4, które zabiło ponad 17 000 osób i spowodowało ogromne szkody.

This website uses cookies.