sponsorowane...

Ostrzeżenia IMGW nadal obowiązują. Silny deszcz z burzami

Jeszcze dzisiaj na południowym wschodzie Polski sytuacja będzie trudna. Cały czas na obszarze czterech województw obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia.

Pogoda w Polsce wciąż jest niebezpieczna. W ostatnich dniach przez Polskę przetaczają się burze i ulewy. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aura będzie gwałtowna również w piątek.

Ostrzeżenia drugiego stopnia

Są regiony, gdzie wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Obowiązują w następujących województwach:

– małopolskim, z wyłączeniem powiatów miechowskiego i olkuskiego;

– śląskim, na terenie powiatów bielskiego, Bielsko-Biała, żywieckiego i cieszyńskiego;

– świętokrzyskim, tylko w powiecie kazimierskim;

Na tych terenach prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Suma opadów miejscami może wynieść od 30 do 60 litrów na metr kwadratowy. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 60 kilometrów na godzinę. Alerty obowiązują do piątku do godz. 18.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

INTENSYWNY DESZCZ Z BURZAMI

W wielu regionach na południu kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Prognozuje się wystąpienie umiarkowanych lub silnych opadów deszczu, miejscami burz. Spadnie około 30-50 l/mkw.   deszczu.

W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Intensywne opady deszczu z burzami mogą dawać się we znaki w województwach: śląskim (w powiatach: myszkowskim, zawierciańskim, będzińskim, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Jaworzno, Mysłowice, bieruńsko-lędzińskim, Katowice, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, mikołowski, Tychy, pszczyńskim), małopolskim (powiat olkuski i miechowski), świętokrzyskim (oprócz powiatu kazimierskiego, gdzie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia) i podkarpackie.

Ostrzeżenia są ważne do godziny 18 w piątek.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.