Odkryto ogromną sieć podziemnych tunel pod całą Europą datowanych na 12 000 lat

Tunele pod całą Europą

Istnieją niezliczone, niezwykle starożytne podziemne tunele i komory, które ciągną się przez kontynent europejski. Te podziemne tunele, liczące 12 tysięcy lat są wytworem starożytnego człowieka, który był o wiele bardziej zaawansowany i miał większą wiedzę niż dziś, czego nie akceptują główni naukowcy. Czy te tunele są ostatecznym dowodem zaginionej kultury zamieszkującej Europę?

Tunele pod całą Europą

Ponad 12 000 lat temu starożytni ludzie z Europy zaczęli budować ogromne podziemne tunele na całym kontynencie. Nikt nie wie, dlaczego i jak te tunele zostały wykonane, ale są jednymi z najbardziej niesamowitych cech przypisywanych człowiekowi tysiące lat temu. W rzeczywistości, ponad 10.000 lat temu, starożytny człowiek był w stanie wznieść niektóre z najbardziej fascynujących starożytnych struktur znanych człowiekowi. Dowodem na to jest Göbekli Tepe.

loading...
Znajduje się tam najstarsza świątynia, najstarsze centrum wiary, najstarszy obszar kultu, najstarszy budynek z kamienia, gdzie jest rondo i informacje jak dostać się do ronda
Znajduje się tam najstarsza świątynia, najstarsze centrum wiary, najstarszy obszar kultu, najstarszy budynek z kamienia, gdzie jest rondo i informacje jak dostać się do ronda

Archeolodzy odkryli we współczesnych Niemczech tysiące podziemnych tuneli, które sięgają epoki kamienia łupanego. Tunele te rozciągają się w całej Europie, od Szkocji po Turcję, pozostawiając badaczy zaintrygowanych ich pierwotną funkcją.

Jaki był cel tych enigmatycznych tuneli? Czy były używane jako grobowce? Gdzie były wielkie komory wykorzystywane do rytuałów religijnych? A może te tunele były skomplikowanymi kryjówkami, które miały chronić przed drapieżnikami lub wojnami całe miasta? Czy to możliwe, że 12 000 lat temu, starożytny człowiek stworzył te tunele jako ochronę przed globalnym kataklizmem?

W całej Europie archeolodzy zaczęli badać liczne tunele.

Tunele pod całą Europą

Wielu naukowców, w tym niemiecki archeolog dr Heinrich Kush, wierzy, że te megalityczne tunele były wykorzystywane jako współczesne autostrady, umożliwiając przejścia ludzi łącząc je z odległymi miejscami w Europie. W książce ” Secrets Of The Underground Door to An Ancient World” (niemiecki tytuł: Tore zur Unterwelt) dr Kush stwierdza, że ​​ślady masywnych podziemnych tuneli znaleziono pod dziesiątkami neolitycznych osad na całym kontynencie europejskim. Te olbrzymie tunele są często określane jako starożytne autostrady.

Co ciekawe, wiele z tych dużych tuneli nadal istnieje w całej Europie, a naukowcy dopiero zaczynają je lokalizować i odkrywać.

Dr Kusch stwierdza, że ​​” W całej Europie istniały tysiące takich tuneli – od północy w Szkocji aż po Morze Śródziemne. Są one przeplatane zakamarkami, w niektórych miejscach są większe i znajdują się siedzenia, komory do przechowywania czegoś i pokoje. Nie wszystkie się łączą, ale razem tworzą ogromną podziemną sieć.”

W swojej książce , dr Henry Kush profesor na Uniwersytecie Karl-Franzen w Grazu, wraz z żoną Ingrid analizuje skomplikowaną sieć tuneli zlokalizowanych w Styrii, w Austrii, których przeznaczenie pozostaje głęboką tajemnicą.

Tunele pod całą Europą

Jak dotąd nie ma żadnych wyjaśnień dotyczących funkcji tuneli, które zadowalają badaczy. Jednakże istnieją testy radiowęglowe na materiale organicznym znalezionym w tunelach, które pochodzą sprzed tysięcy lat.

Wiele tak zwanych komór łączy się z interesującymi miejscami lub ze starożytnymi osadami. Wrota do tunelu można czasami znaleźć w pobliżu starych budynków gospodarczych, w pobliżu zabytkowych kościołów i cmentarzy lub w środku lasów. Te tunele zostały zbudowane przez ludzi, którzy dokładnie wiedzieli, co robią i po co. Budowniczowie tuneli byli niezwykle kompetentni i stworzyli tunele w taki sposób, że te gigantyczne podziemne autostrady przetrwały dziesiątki tysięcy lat.

W rzeczywistości starożytni budowniczowie stworzyli metodę budowania zygzakowatego, która pozwalała tunelom wytrzymać ekstremalny nacisk.

Podobne tunele do tych znalezionych w Austrii i Niemczech odkryto w całej Europie. W rzeczywistości istnieją ślady podziemnych tuneli w Hiszpanii, na Węgrzech, w Turcji, Polsce w Anglii, a nawet w Bośni. Jednak nikt nie był w stanie wyjaśnić, jak i dlaczego te starożytne tunele zostały zbudowane.

Niektórzy eksperci mocno wierzą, że rozległa sieć tuneli była sposobem opracowanym przez starożytnych, aby chronić się przed zagrożeniami ze świata zewnętrznego. Wielu naukowców uważa, że ​​tunele zostały wykorzystane jako nowoczesne autostrady, pozwalając ludziom swobodnie poruszać się po całym kontynencie w czasie wojny lub epidemii.

Istnieją jednak naukowcy, którzy uważają, że sieć tuneli w Europie jest tylko małym odkryciem, które ostatecznie doprowadzi do wielkiego podziemnego świata, który czeka gdzieś na odkrycie.

Jednak zaskakujące jest zrozumienie – przynajmniej z głównego nurtu widzenia nauki – że ludzie stworzyli te gigantyczne, skomplikowane tunele dziesiątki tysięcy lat temu. Podczas gdy główni archeolodzy zdecydowanie promują przekonanie, że 10 000 lat temu, starożytni ludzie byli niezwykle prymitywni. Lecz ludzie już wcześniej zasłynęli niesamowitymi budowlami, takimi jak Göbekli Tepe, które ma ponad 12 000 lat, piramidy w Gizie i Stonehenge… Pokazują one, że nasi przodkowie posiadali niezwykle zaawansowane techniki, technologie i środki, które ostatecznie pozwoliły im wznieść niektóre z najważniejszych i niewiarygodnych struktur na całym świecie.

Odkrycie rozległej sieci podziemnych tuneli wyraźnie wskazuje, że starożytny człowiek nie spędzał dni na polowaniu na zwierzęta i zbieraniu owoców tysiące lat temu, ale był poświęcony pracom inżynieryjnym, które wymagały ogromnych zasobów intelektualnych i tworzenia projektów.

Jednak te tunele nie występują tylko w Europie. W rzeczywistości istnieje wiele starożytnych kultur na całym świecie, które wspominają o istnieniu podobnych tuneli prowadzących do podziemnego świata.

Według Indian Macuxi z Amazonii, rozległa sieć tuneli łączy nasz świat z tajemniczymi komorami znajdującymi się pod powierzchnią.

Indianie Macuxi są rdzennymi mieszkańcami Amazonii, w krajach takich jak Brazylia, Gujana i Wenezuela. Zgodnie z ich legendami są potomkami dzieci Słońca, stwórcy ognia i chorób oraz obrońcami “wewnętrznej ziemi”.

Ich legendy mówią o wchodzeniu wgłąb Ziemię. Do roku 1907 Macausze wkraczali do ​​jakiejś jaskini i podróżowały od 13 do 15 dni, aż docierały do ​​wnętrza.

Tunele pod całą Europą

Tunele pod całą Europą

Tunele pod całą Europą

Po co? Dla czego i w jakim celu?
Tego jeszcze nie wiemy…

 

 

16 Comments

 1. Tak samo jak Noemu Bóg nakazał zbudowanie arki przed potopem, tak samo wcześniej nakazał ludziom budować “war”-czyli ciepłe schronienie przed nadchodzącą katastrofą klimatyczną-epoka lodowcową, temperatura na powierzchni wynosiła -170 stopni. Ludzie żyli tam pod ziemią bardzo długo. Mieli także pionowe korytarze, aby od czasu do czasu wyjrzeć na powierzchnię i sprawdzić czy da się już żyć na ziemi.

 2. Te wszystkie tunele sa namacalnym dowodem jak stary jest antysemityzm w Europie ! Badania wykazaly ze te tunele sluzyly Zydom do ucieczki przed przejawami antysemickimi:):)

 3. “…wierzy, że te megalityczne tunele były wykorzystywane jako współczesne autostrady, umożliwiając przejścia ludzi łącząc je z odległymi miejscami w Europie”
  Aż zęby bolą od stylu w jakim to jest napisane. Pała z polaka to mało

  • Tak tłumaczy automat google! Plagiatorowi nawet nie chciało się przeczytać i poprawić błędy składniowe – nie mówiąc o rzeczowych!

 4. Straciłem kilka minut życie na czytanie tych bredni coś w sam raz dla fantastów wierzących w ufo, albo naszych kodziarzy i pseudo obrońców demokracki. Ciekawe czy autor sam wierzy w to co opisal. Jesli to zawieraloby choć ziarno prawdy, dawno pisalyby o tym poważne magazyny naukowe i huczloby w tv serwisach ingormacyjnych.

  • To co ty tu robisz człowieku ? Dlaczego tych parę minut straciłeś życia i nie poszedłeś dalej ? ? Nie od razu pojąłeś, że to nie dla ciebie strona ? Czy może twoją pasją jest znajdowanie tych stron , na których takie bzdury jesteś zdolny napisać. 🙂

  • No nie bardzo. Inne njusy z tej stronki raczej udowadniają, że to wszystkie opisane urojenia to prawicowo-spiskowe teoryjki. Nawet kodziarz by tego nie łyknął ale zafiksowany prawak już jak najbardziej.

  • Yyy ty kupisz czy żartujesz. Czasy ciemnoty już się kończą , tak samo jak pseudonaukowców i innych głupot. Prawda wychodzi na jaw

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here