sponsorowane...

Nowe odkrycie pokazuje, że człowiek nigdy nie opuścił ziemskiej atmosfery

Dzięki danym zebranym przez Solar and Heliospheric Observatory (SOHO) rosyjscy naukowcy ustalili, że granice ziemskiej atmosfery sięgają w rzeczywistości 630 000 kilometrów.

Oznacza to, że Księżyc, jedyne miejsce poza powierzchnią ziemi wydeptane przez człowieka, mieści się w tym zakresie.

Atmosfera Ziemi wykracza daleko poza to, co do tej pory uważano, według ostatnich badań rosyjskich naukowców opartych na obserwacjach naukowych, które przez ponad 20 lat znajdowały się w archiwach, czekając na dzień, w którym zostaną przeanalizowane.

Dzięki danym zebranym w latach 1996–1998 przez Obserwatorium Solarne i Heliosferyczne (SOHO) NASA i Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), grupa naukowców z Instytutu Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk, kierowana przez Igora Baliukina, odkryła, że granica atmosfery naszej planety sięga aż na odległość 630 000 kilometrów, co odpowiada odległości 50 razy większej od średnicy Ziemi.

Oznacza to, że Księżyc (który znajduje się w średniej odległości 384,400 kilometrów) nie jest poza atmosferą, ale w samym środku. W rzeczywistości jedyny naturalny satelita naszej planety krąży w atmosferze Ziemi, podobnie jak wiele sztucznych satelitów.

człowiek nigdy nie opuścił ziemskiej atmosfery
człowiek nigdy nie opuścił ziemskiej atmosfery

SOHO przypadkowo uzyskało dowody, gdy mapowało geosoronę lub ziemską egzosferę, świecącą część najbardziej zewnętrznego regionu atmosfery, utworzonego przez chmurę atomów wodoru, które świecą pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.

Warstwa ta jest jednak bardzo cienka i można ją obserwować tylko z kosmosu, dlatego bardzo trudno ją zmierzyć. Do tej pory sądzono, że jej zewnętrzna granica znajduje się około 200 000 kilometrów od Ziemi, ponieważ jest to odległość, w której ciśnienie promieniowania słonecznego anuluje grawitację.

Zła wiadomość jest taka, że ​​z technicznego punktu widzenia, że człowiek nigdy nie opuścił ziemskiej atmosfery.

Co o tym sądzisz? Zostaw swój komentarz poniżej.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.