Nikola Tesla: 25 Wyjątkowych i fascynujących zdjęć pogromcy piorunów

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.”

„Ujarzmiłem promienie kosmiczne i sprawiłem, by służyły jako napęd (…). Ciężko pracowałem nad tym przez ponad 25 lat, a dziś mogę stwierdzić, że się udało.”

Nikola Tesla

Jako cudowne dziecko, Tesla została obdarzona doskonałą pamięcią i ogromną inteligencją, która pozwoliła na tworzenie wynalazków i koncepcji – takich jak nowoczesny silnik elektryczny lub laser – które znacznie wyprzedzały technologicznie tamtejsze lata.

Nikola Tesla, z książką Rogera Boskovicha, „Theoria Philosophiae Naturalis”, przed spiralną cewką transformatora wysokiej częstotliwości, Nowy Jork.

Niestety, Tesla nie był doceniany za swojego życia, dopiero po śmierci doceniono jego geniusz. Będąc tak oddanym swojemu rzemiosłu, Tesla był samotnikiem, który nigdy się nie ożenił, pozostając samotną osobą przez większość swojego życia. Zmarł żyjąc w skrajnym ubóstwie, a wiele jego osiągnięć zostało wdrożonych długo po jego śmierci.

Fotografia eksperymentatora stojącego na środku laboratorium i zapalającego żarówkę próżniową za pomocą fal z odległego oscylatora – w tym przypadku jego ciało poddawane jest dużemu napięciu elektrycznemu.

Jego geniusz jest teraz w pełni uznany, podobnie jak jego wkład, który nadal ma wpływ na nowoczesną technologię.

Zapalenie odłączonej żarówki próżniowej prądami o wysokiej częstotliwości – Zdjęcie zrobione w świetle samej żarówki.

Zobacz te niesamowite zdjęcia, aby uzyskać intrygujący wgląd w życie Nikoli Tesli:

Pierwsze zdjęcie wykonane kiedykolwiek w świetle fosforyzującym. To twarz pana Tesli, a źródłem światła jest jedna z jego fosforyzujących żarówek. Data zdjęcia Styczeń 1894.
Wynalazcą radia jest serbski inżynier Nikola Tesla. W 1943 Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przyznał prawa patentowe Tesli. Rozprawa rozstrzygnęła się po śmierci wynalazcy, przez co powszechnie za twórcę radia uznaje się Guglielmo Marconiego, mimo iż przyznał się on do wykorzystania wcześniejszych prac Tesli w zbudowaniu radia.
Nikola Tesla po czterdziestce.
Ręka Nikoli Tesli, zrobiona przez jego cudowne sztuczne światło.. To pierwsze zdjęcie wykonane światłem przyszłości.
Spalanie azotu w atmosferze za pomocą oscylatora elektrycznego przy dwunastu milionach woltów. Tesla jest fotografowany przed swoim generatorem. Ta fotografia została wykonana w 1899 roku.
Sfotografowana lampa żarowa zasilana za pomocą fal przesyłanych bezprzewodowo do cewki .
Zdjęcie Tesli na konferencji naukowej.
Tesla pracuje w swoim biurze przy 8 West 40th Street.
Tesla demonstruje bezprzewodowe przesyłanie prądu w swoim laboratorium w Houston Street w marcu 1899 roku.
Eksperyment ilustrujący działanie zsynchronizowanego obwodu zasilanego przez fale przesyłane z odległego oscylatora – Otrzymana energia jest przesyłana dalej do odległej żarówki.
John T. Morris, Victor Beam i Tesla pozują z odkrytym alternatorem.

Tesla trzyma wypełnioną gazem bezprzewodową żarówkę powlekaną luminoforem, którą opracował w latach 90. XIX wieku, pół wieku przed użyciem świetlówek. Zdjęcie z 1919 roku.
Tesla w jego biurze w Nowym Jorku w 1916 roku. Wynalazca często przechodził przez ulicę do Bryant Park i karmił tam gołębie. Rysunki za Teslą przedstawiają jego konstrukcję silnika parowego.
Tesla w 1879 roku w wieku dwudziestu trzech lat.
Pogromca błyskawic w swoim pokoju w hotelu.
Tesla otrzymuje Order Białego Lwa od rządu Czechosłowacji, 11 lipca 1937 roku.
Tesla w 1916 roku wskazujący wyładowanie na zdjęciu zrobionym w Colorado Springs w 1899 roku.
Nikola Tesla podczas pracy w swoim biurze przy 8 West 40th Street. Zdjęcie zostało zrobione w 1916 roku.
Na zdjęciu Nikola Tesla i jeden z jego wynalazków. 1916 roku
Eksperymenty Tesli z prądem o wysokiej częstotliwości i napięciu doprowadziły do powstania cewki Tesli – występującego tez pod nazwą transformatora Tesli, transformatora rezonansowego, generatora Tesli. Jest to transformator powietrzny wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów.
Jest to urządzenie umożliwiające zwiększenie napięcia do wysokiej częstotliwości.
Tesla w pobliżu przekaźnika w Colorado Springs. Urządzenie było w stanie przesyłać miliony woltów energii elektrycznej na duże odległości bez przewodów. Obraz został wykonany w 1899 roku.
Tesla patrzy przez drzwi swojego laboratorium w Colorado Springs. Obraz został wykonany w 1899 roku.
Tesla Tower , była wczesną eksperymentalną bezprzewodową stacją nadawczą zaprojektowaną i zbudowaną przez Nikolę Teslę w Shoreham w Nowym Jorku w latach 1901–1902. Tesla zamierzał przesyłać wiadomości, telefonować, a nawet wysyłać faksy i obrazki przez Atlantyk do Anglii i na statki na morzu w oparciu o jego teorie wykorzystania Ziemi do wysyłania sygnałów.
Miała ona mieć 57 m wysokości (tyle co 18-piętrowy budynek), a jej zwieńczeniem miała być metalowa kopuła o wadze 55 ton!

This website uses cookies.