sponsorowane...

Naukowcy ostrzegają, że wirus zombie pochodzenia zwierzęcego może rozprzestrzenić się na ludzi

virus-zombi-animal

Zombie zajmują szczególne miejsce w naszej kulturze. Obecnie są one częścią głównych komiksów, seriali telewizyjnych i filmów, ukazując pewien urok, który trudno jest określić. Jednak większość ludzi, którzy konsumują tego typu materiały, nie zdaje sobie sprawy z prawdziwego niebezpieczeństwa prawdziwej apokalipsy zombie. W końcu to świat fikcji, prawda? Odbyły się jednak niezliczone debaty na temat tego, w jaki sposób może dojść do rzeczywistego wybuchu zombie, a w wielu przypadkach jest on uzasadniony i oparty na wiarygodnych scenariuszach wspieranych przez znaną nam naukę.

Jednym ze sposobów, w jaki może się rozprzestrzenić epidemia zombie, jest wirus lub inna choroba, która dramatycznie zmienia zachowanie zainfekowanego. Być może najlepiej znanym przykładem jest wirus wścieklizny, wysoce zjadliwa i śmiertelna choroba, która infekuje wiele różnych osobników, rozprzestrzeniając się przez płyny ustrojowe, takie jak ślina, zwykle w postaci ukąszeń od zakażonych zwierząt. Po zakażeniu zainfekowany wykazuje liczne objawy, ponieważ choroba działa na centralny układ nerwowy, który obejmuje lęk, niepokój, omamy, paraliż, mimowolne skurcze mięśni, niekontrolowane pocenie się lub ślinienie. Jednak najbardziej niebezpiecznym objawem jest gniew, naznaczony zwiększonym pobudzeniem, złością i przemocą.

Prawdą jest, że sam wirus wścieklizny nie jest w stanie spowodować wybuchu epidemi zombie, ale tak jak my, w niedalekiej przyszłości może przekształcić się w zagrożenie dla ludzkości. Ale wścieklizna nie jest jedynym wirusem o apokaliptycznym potencjale. Obecnie naukowcy ostrzegają, że niebezpieczna choroba zakaźna u jeleni zwana „wirusem zombie jelenia” rozprzestrzeniła się na 24 stany w Stanach Zjednoczonych i może rozprzestrzenić się na ludzi.

Wirus zombie Deer

Wirus Chronic Attrition Disease zainfekował jelenie, łosie, renifery w 24 stanach i dwóch kanadyjskich prowincjach od stycznia, zgodnie z Centres for Disease Control and Prevention.

„Jesteśmy w sytuacji nieznanego incydentu”, powiedział Michael Osterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie w Minnesocie, powiedział amerykańskiej gazecie USA Today.

Naukowcy ostrzegają, że wirus zombie pochodzenia zwierzęcego może rozprzestrzenić się na ludzi

W ubiegłym tygodniu Osterholm ostrzegł władze państwowe o możliwych skutkach dla ludzi.

„Jest prawdopodobne, że ludzkie przypadki tej choroby związanych ze spożyciem mięsa zakażonego zostaną opisane w nadchodzących latach. Możliwe, że liczba przypadków zachorowań u ludzi jest już znacząca, a nie pojedyncza”.

Naukowcy nie mogą powiedzieć, czy CWD rozprzestrzeni się na ludzi, ale wraz z upływem czasu i większym spożyciem zakażonego mięsa wzrasta prawdopodobieństwo. CWD jest rodzajem choroby znanej jako prion lub pasażowalne encefalopatie gąbczaste. W przypadku jeleni CWD rozprzestrzenia się poprzez płyny ustrojowe, tkanki, czystą wodę i skażoną żywność.

Objawy, których ujawnienie może zająć ponad rok, obejmują skrajną szczupłość, nieregularne ruchy i utratę strachu wobec ludzi. Chorobę po raz pierwszy zidentyfikowano u jeleni w niewoli pod koniec lat 60. w Kolorado i u dzikich jeleni w 1981 r. CDC poinformowało, że CWD może być bardziej rozpowszechnione niż wcześniej sądzono.

Zbliżająca się apokalipsa zombie

Niewątpliwie byłaby to idealna fabuła dla dobrego filmu zombie, o jeleniu, który przekazuje wysoce zakaźny wirus populacji. Ale prawda jest całkiem inna, a to oznacza, że ​​zagrożenie jest bardziej realne niż się wydaje. Nie wspominając o tym, że demonstruje teorię tych naukowców, którzy ostrzegają przed realną możliwością wybuchu zombie.

Naukowcy ostrzegają, że wirus zombie pochodzenia zwierzęcego może rozprzestrzenić się na ludzi

Pentagon traktuje to bardzo poważnie. W rzeczywistości w 2011 r. Departament Obrony USA przygotował strategię walki z bardzo możliwą apokalipsą zombie. Plan o nazwie „CONOP 8888” to 31-stronicowy dokument składający się z trzech części. Po pierwsze, utrzymuj plan obronny, aby chronić ludzkość przed zombie. Po drugie, ustanowienie procedur eliminacji zagrożenia. Po trzecie, przywróć społeczeństwu stan wojenny.

Zombie są podzielone na osiem kategorii, od nieumarłych stworzonych przez bakterie i patogeny w powietrzu po zombie nieznanego pochodzenia. Ale Pentagon nie jest jedynym departamentem rządowym, który stworzył plan przeciwstawienia się zombie. CDC przygotowało także plan reakcji na apokalipsę zombie.

Prawda jest taka, że ​​znowu możemy stanąć w obliczu fikcji, która staje się rzeczywistością. Będziemy bardzo uważni na kolejne informacje o tej infekcji zombie, chociaż mamy nadzieję, że władze nie ukryją informacji, jak widzieliśmy w wielu filmach.

Czy to początek apokalipsy zombie? Czy masz już gotowy plan?


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.