NASA odkryła planetoidę, która może uderzyć w Ziemię w 2019 roku

Zespół naukowców NASA odkrył asteroidę, która najprawdopodobniej uderzy w Ziemię w 2019 r. Inni badacze z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) mówiąc, że ten kosmiczny głaz zderzy się z Ziemią, i podają datę: poniedziałek 9 września 2019 r.

Kosmiczna skała zwana „2006 QV89” ma prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię 1 na 11.249 ale… Wcześniej byliśmy świadkami upadku i strasznego wpływu meteoru w mieście Czelabińsk (Rosja). Obiekt kosmiczny eksplodował w atmosferze, raniąc 1500 osób i uszkadzając milion obiektów infrastruktury.

Asteroida 2006 QV89 ma średnicę 40 metrów i porusza się z prędkością 44 000 kilometrów na godzinę. Obecnie znajduje się około 219 milionów kilometrów od naszej planety. Chociaż prawdopodobieństwo uderzenia jest wyższe niż w innych przypadkach, wskazuje to, że kolizja jest całkiem prawdopodobna, specjaliści poprosili o zachowanie spokoju, ponieważ ostateczna trajektoria obiektu nie jest jeszcze dokładnie znana.

Ettore Perozzi z Włoskiej Agencji Kosmicznej (ASI) powiedział w oświadczeniu: „Z danymi, które mamy teraz, prawdopodobieństwo uderzenia jest równoważne z tym, jak można zostać przejechanym przez pociąg, jeśli przejdziemy przez tory na ślepo, bez możliwości zobaczenia lub usłyszenia pociągu.

Dopiero w lipcu naukowcy NASA będą w stanie określić rzeczywiste możliwości oddziaływania. Pomimo obaw eksperci twierdzą, że uderzając w Ziemię, asteroida QV89 z 2006 r. Nie stanowi zagrożenia dla życia na planecie. Jednakże w przypadku zderzenia może spowodować poważne szkody, jeśli wpadnie w obszar zaludniony lub miejski.

Asteroida 2006 QV89 może trafić w naszą planetę, a zagrożenie jest bardzo realne !! Światowe agencje kosmiczne spieszą się z projektowaniem tarcz obrony kosmicznej, częściowo dlatego, że zagrożenia ze strony meteorytów dramatycznie wzrosły a nikt nie wie dlaczego.

This website uses cookies.