NASA musiała zamknąć swój ośrodek ze względu na uderzenie koronawirusa w USA

NASA zamyka oddzial koronawirus

NASA odwołuje misje wystrzelenia łazika na Marsa jak i wspólnej misji z Elonem Muskiem dającej darmowy internet mieszkańcom Ziemi.

Wybuch epidemii dotknął nawet NASA, która zatrudnia 160 000 ludzi na całym świecie, co stawia pod znakiem zapytania jej misje w najbliższej przyszłości.

Jedną z takich misji jest wystrzelenie łazika Mars 2020, która miała się rozpocząć 17 lipca.

Aministrator NASA Jim Bridenstine także zamknął zakłady produkujące części dla agencji kosmicznej, co na pewno opóźni wiele przyszłych misji.

„Poprosiłem pracowników o dalsze postępowanie zgodnie z wytycznymi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom”

„Witryna NASA People jest regularnie aktualizowana o dodatkowe wytyczne dla pracowników.”

Start następcy marsjańskiego łazika Curiosity (17 lipca)

Na 17 lipca był planowany start misji łazika Mars 2020. Amerykański pojazd jest następcą łazika Curiosity. Trafi w rejon krateru Jezero, miejscu gdzie znajdowało się kiedyś pradawne jezioro. Łazik Mars 2020 zostanie wyposażony w sprzęt umożliwiający mu poszukiwanie dowodów na dawne przyjazne warunki dla życia. Pojazd zbierze też próbki, które mają zostać zabrane na Ziemię w późniejszej misji. Pod łazikiem zamontowano też małego drona – naukowcy i inżynierowie są ciekawi czy powietrzna forma eksploracji może sprawdzić się na Marsie.

Budowy wielkich konstelacji satelitarnych Starlink i OneWeb (2020)

Przez cały rok miały być realizowane misje wynoszące kolejne serie satelitów telekomunikacyjnych Starlink firmy SpaceX. Już 6 stycznia na orbitę trafiła trzecia produkcyjna partia 60 statków. Założyciel firmy SpaceX Elon Musk zapowiadał, że do końca roku liczba satelitów Starlink umieszczonych na orbicie ma sięgać 720 i sieć powinna rozpocząć świadczenie pierwszych usług.

Budowę megakonstelacji zaczęła też w styczniu firma OneWeb, która do końca 2020 roku chce mieć 600 satelitów na orbicie dających dostęp do Internetu.


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.