sponsorowane...

Misja na Tryton: nowa i ekscytująca misja NASA

Misja na Tryton: nowa i ekscytująca misja NASA

Naukowcy uważają, że Tryton, największy księżyc Neptuna, może być „światem wodnym” z płynną wodą i być może z obcym życiem.

Tryton księżyc misja NASA

Zbliżają się ekscytujące czasy, jeśli chodzi o astronomię i wiedzę o wszechświecie. Wkrótce możemy cieszyć się nowymi i odkrywczymi obrazami Tytona.

Laboratorium napędu odrzutowego NASA zaproponowało we wtorek na konferencji w Teksasie wysłanie statku kosmicznego o nazwie  Trident  do Triton, aby zbadać, czy kryje w sobie miłe lub wrogie siedlisko.

Realizacja tej misji wiąże się z wydatkami podobnymi do tego, co byłoby rutynową misją na Księżyc.

„Nadszedł czas, aby to zrobić przy niskich kosztach”,  powiedział dyrektor Planetarnego i Księżycowego Instytutu w Houston oraz lider misji, Louise Prockter, podczas Planetarnej i Księżycowej Konferencji Naukowej, która odbyła się w Teksasie. „Zbadamy i odkryjemy, czy Triton jest światem nadającym się do zamieszkania, co ma ogromne znaczenie  . 

Oprócz orbity Trytona,  Trident  będzie również podróżował do księżyca IO, który orbituje wokół gigantycznego Jowisza i jest jednym z najciekawszych księżyców naszego Układu Słonecznego z powodu niekorzystnych warunków, jakie panują na nim ze względu, że znajduje się tak blisko planety.

Podczas podróży przez kosmos Trident przejdzie również przez naszą sąsiadkę Wenus. Ta planeta nie została odwiedzona, ponieważ sonda Cassini została dosłownie ściśnięta przez jej atmosferę. Chociaż Cassini został zniszczony w ciągu kilku sekund, była w stanie wysłać do NASA bardzo istotne dane na temat występujących tam warunków.

Ostatnim dobrym obrazem Neptuna, jaki otrzymaliśmy był przelot w 1989 r. Voyagera 2. 

nasa-plans-sending-space-probe-to-neptunes-moon-triton-to-search-for-alien-life

Dzięki Voyager 2 odkrywamy ogrom danych o naszym układzie słonecznym i ciałach, które go okrążają.

Tryton znajduje się 4500 milionów kilometrów od Słońca. Jest to jedna z najzimniejszych gwiazd Układu Słonecznego (-235 ° C). i został odkryty przez Williama Lassella 10 października 1846 roku, zaledwie 17 dni po odkryciu Neptuna.

Ponadto jest to jedyny duży księżyc, który ma orbitę wsteczną, to znaczy orbitę, której kierunek jest przeciwny do obrotu planety (coś wyjątkowego w ciele takiej wielkości).

Z powodu tej wstecznej orbity i jej składu podobnego do orbity Plutona, uważa się, że Triton został przechwycony z pasa Kuipera przez siłę grawitacyjną Neptuna.

Mitchell zapowiada fascynujące odkrycia i zaskakujące fakty, które ujawnią nowe tajemnice i tajemnice, które wciąż czekają w granicach wszechświata.

 


POLECANE PRZEZ GOOGLE

1 Comment

  1. “Jest to jedna z najzimniejszych gwiazd Układu Słonecznego” – w układzie słonecznym jest tylko 1 gwiazda.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.