Koronawirus: Lekarze zaniepokojeni gdyż respiratory zabijają

Najnowsze dane z Wuhan i Stanów Zjednoczonych wykazały, że w tych miejscach z powodu Covid-19 zmarło znacznie więcej osób. Wszystkie były ratowane z wykorzystaniem respiratora. Jak donosi “People”, 40-50 proc.pacjentów umiera podłączona do respiratorów.

80 proc. lub więcej pacjentów, którzy są zakażeni koronawirusem i którzy leżeli podłączeni do respiratorów, zmarło. W Wuhan procent zgonów wyniósł 86, a w Wielkiej Brytanii jak na razie 66. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że respiratory nie wyleczą pacjentów z koronawirusem. Są one wykorzystywane do podtrzymywania ludzi przy życiu.

Lekarze zwracają uwagę na to, że respiratory mogą osłabiać odpowiedź immunologiczną organizmu – podaje “People”. Pozostawienie żyjących pacjentów pod tym urządzeniem uszkadza ich płuca. Do tej pory wielu pacjentów z Covid-19 musiało pozostać na respiratorach przez jeden, a nawet dwa tygodnie – znacznie dłużej niż kilka wymaganych dni w przypadku innych chorób układu oddechowego takich jak zapalenie płuc.

Wielu lekarzy twierdzi, że zmiany w płucach są bardziej podobne do choroby wysokościowej i nie trzeba respiratorów bo mięśnie odpowiedzialne za proces oddychania nie są uszkodzone.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here