Koronawirus: ISIS zadowolone z koronawirusa? Nowy biuletyn terrorysty

isis koronawirus

Na początku bojownicy Państwa Islamskiego odnosili się do wybuchu epidemii koronawiursa z entuzjazmem. Z czasem okazało się, że sami mogą stać się ofiarami nowej choroby.

Na początku epidemii koronawirusa terroryści widzieli w niej zagrożenie jedynie dla niewiernych. Twierdzili, że epidemia wybuchła z inicjatywy Allaha, który chciał wesprzeć bojowników w walce. Liczyli też, że choroba doprowadzi do wzrostu międzynarodowych napięć.

Stopniowo liderzy Państwa Islamskiego zaczęli dostrzegać, że bojownicy sami mogą paść ofiarą zarażenia. Nakazali im stosowanie środków bezpieczeństwa, sugerując się listą zaleceń opublikowanych przez WHO. Terroryści muszą m.in. regularnie myć ręce oraz zachowywać bezpieczny dystans od osób, które wykazują objawy choroby.

Koronawirus: jakie nowe zalecenia wydali terrorystom liderzy ISIS?

Część bojowników ISIS obecnie przebywa w Europie. Liderzy nakazali im pozostać na miejscu. Jak podaje “New York Post” – prawdopodobnie po to, aby utrudnić życie niewiernym.

Zdrowi nie powinni wkraczać na teren epidemii, a osoby dotknięte chorobą powinny zakażać jak najwięcej niewiernych – napisano w biuletynie dla bojowników, przygotowanym przez grupę al-Naba.


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.