Koronawirus dotarł do Niemiec – Kolejny przypadek zakażenia w Europie

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem z Chin. To kolejny kraj w Europie, w którym odnotowuje się przypadki tego wirusa. Z najnowszych informacji wynika, że na świecie jest ponad cztery tysiące zakażonych osób. Liczba zgonów wynosi ponad 100.

Koronawirus z Chin (2019-nCoV) pojawił się w kolejnym europejskim kraju. Jak poinformował bawarski departament zdrowia, w Niemczech odnotowano pierwszy przypadek zakażenia.

– Wirusem zakaził się mężczyzna z miasta Starnberg w Bawarii – powiedział w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

Bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL) poinformował, że stan kliniczny pacjenta jest dobry. – Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia – zapewnił LGL.

Osoby, które miały bliski kontakt z pacjentem, zostały szczegółowo poinformowane o możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych.

Bawarskie ministerstwo zdrowia i LGL zapowiedziały na wtorek przed południem konferencję prasową, podczas której mają podać więcej informacji na temat pierwszego przypadku w swoim kraju. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że obecnie – w ocenie służb medycznych i sanitarnych – ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie. Starnberg, gdzie zidentyfikowano zakażenie, położone jest niecałe 30 kilometrów od Monachium.

Na świecie potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem w kilkunastu krajach poza Chinami: w Tajlandii – 14 przypadków, Tajwanie, Australii – 5, Singapurze, Malezji i Stanach Zjednoczonych – 4, Francji i Japonii – 3, Wietnamie i Korei Południowej – 2, Nepalu, Kanadzie, Sri Lance, Kambodży i Niemczech – 1.

This website uses cookies.