sponsorowane...

Korea Północna próbuje ukryć 7000 przypadków koronawirusa

Korea Północna koronawirus

KOREA PÓŁNOCNA poddała kwarantannie całą prowincję Północnego Phenianu, mimo że państwo totalitarne wciąż deklaruje, że jest wolne od zakażenia koronawirusem.
Państwowe media ogłosiły, że 7000 osób jest przetrzymywanych w celu „monitorowania medycznego” w północnej prowincji, kraj utrzymuje, że nie ma potwierdzonych przypadków COVID-19.

Nieoficjalni informatorzy z Korei Północnej informują, że te 7000 osób jest najprawdopodobniej zainfekowanych Koronawirusem, a cała prowincja Północnego Phenianu została odizolowana od reszty kraju.

W ostatnich tygodniach rząd podjął również agresywne środki ostrożności, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się w kraju, w tym odwołując główne festiwale. Kwarantanna została nałożona w hrabstwie Shindo, wyspie u ujścia rzeki Yalu położonej na zachodnim krańcu chińsko-koreańskiej granicy lądowej.

Mieszkaniec pobliskiego hrabstwa Ryongchon powiedział w wywiadzie dla Radia Wolna Azja: „Grupa podejrzanych o nowe przypadki koronawirusa znajduje w się w hrabstwie Shindo, w północnej prowincji Pjongan, niedaleko Donggang w Chinach, więc obszar został całkowicie poddany kwarantannie od 25 lutego.

Wiadomość ta pojawia się, gdy eksperci z Korei Północnej i Waszyngtonu powiedzieli RFA, że państwowe media przyznały się, że duża liczba osób przetrzymywana jest w związku z podejrzeniem infekcji koronawirusem co jest prawdopodobnie potwierdzeniem słów informatorów, że wirus już przedostał się do Korei Północnej.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.