sponsorowane...

Kombinezon bojowy nowej generacji w Rosji to technika, która jest odporna na wybuchy jądrowe

Ratnik-3-kombinezon

Rosja ma nowy kombinezon bojowy, który wydaje się być inspirowany wizualnie przez Imperial Shadow Stormtroopers z Gwiezdnych Wojen. Podczas gdy wersja rosyjska prawdopodobnie nie jest wyposażona w urządzenie maskujące, pancerz high-tech ma kilka sztuczek w rękawach, w  tym technologię odporną na wybuch nuklearny.

Kombinezon został opracowany przez Rosteca i nazywa się Ratnik-3. Najnowsze ulepszenie nowego pancerza obejmuje podobno zegarek odporny na wybuch jądrowy. Według oświadczenia wydanego przez biuro prasowe, główny projektant systemu podtrzymywania życia żołnierskiego stroju bojowego w Centralnym Instytucie Badań Naukowych Inżynierii Precyzyjnej Maszyn, Oleg Faustow, mówi: „Zegarek, który wkomponowaliśmy w pancerz Ratnika zachowuje swoje właściwości pod wpływem promieniowania i impulsów elektromagnetycznych, na przykład podczas wybuchu jądrowego.”

Zegarek posiada również mechanizm samonakręcający i działa pod wodą.

Inne 59 elementów w pancerzu firmy Rostec: zasilany egzoszkielet, o którym mówi się, że daje żołnierzom większą siłę i wytrzymałość; najnowsza technologia kuloodpornych pancerzy; oraz wizjer i kask z pełnym pokryciem twarzy, wyposażone w wyświetlacz HUD z grami wideo. Według rosyjskiego państwowego punktu sprzedaży mediów Tass, waga gotowego sprzętu bojowego zostanie zmniejszona o 30%, gdy zostanie wydany do użytku.

Oczekuje się, że Ratnik 3 będzie gotowy do użytku do 2022 roku.

Wojna nowej generacji

Stany Zjednoczone pracują również nad własnym zaawansowanym kombinezonem bojowym . Kombinezon, inspirowany popkulturą, został nazwany Iron Man.

Bronie uzyskują również ulepszenia nowej generacji, a broń laserowa jest obecnie wdrażana w różnych formach na całym świecie. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych ma system broni laserowej (LaWS) zamontowany na USS Ponce, amfibijnym doku transportu morskiego, aby bronić się przed atakami dronów i ostatecznie nadlatującymi pociskami. Chiny wcześniej także dały swoim żołnierzom broń laserową przeznaczoną do oślepiania przeciwników.

Na niebie opracowano zabójcze drony wielkości kwadrokoptera do przenoszenia broni. Siły Powietrzne szkolą nawet żołnierzy, aby przygotować wojsko do walki w kosmosie z istotami pozaziemskimi lub innymi wrogimi.

Oczywiście, wraz z tymi wszystkimi zmianami, może warto przypomnieć sobie, co przyniesie wojna nuklearna – i mam nadzieję, że te przyszłe technologie rzadko będą wykorzystywane.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

1 Comment

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.