Kolejne 4 przypadki Koronawirusa w Polsce

koronawirus w Polsce

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że są cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce.

Jeden z pacjentów podróżował z Niemiec autokarem razem z mężczyzną, u którego wcześniej stwierdzono obecność koronawirusa. Przebywa w Ostródzie.

– W sumie mamy pięciu pacjentów. Żaden nie jest w stanie zagrożenia życia. Większość pacjentów jest w stanie stabilnym. Wszyscy są objęci opieką medyczną – podkreślił szef resortu zdrowia. Osoby zarażone to osoby młode i w średnim wieku. Dwie osoby są ze Szczecina i wróciły z Włoch, a jedna osoba jest z Wrocławia. Ta ostatnia koronawirusem prawdopodobnie zaraziła się w Wielkiej Brytanii.

– Dwójka pacjentów pokazała działanie zgodne z instrukcjami, zgłosili się, poinformowali odpowiednie służby sanitarne, że są z rejonu wysokiego ryzyka. Ich prawdopodobieństwo zarażenia wirusem zostało określone jako umiarkowanie wysokie, ale byli bez objawów, w związku z tym po zgłoszeniu się do szpitali zostali objęci kwarantanną domową i dostali zdalnie telemedycznie zwolnienie z pracy. Następnie poczuli objawy choroby. W czasie kwarantanny zadzwonili do inspekcji sanitarnej i zostali skierowani do szpitala i objęci opieką medyczną – mówił minister.

Koronawirus dotarł do 96 państw, zarażonych jest już ponad 100 tys. osób, a ponad 3400 osób zmarło.


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.