Inteligentny dom – jak wybrać idealne rozwiązania dla swoich potrzeb?

3
jason-blackeye

Coraz częściej słyszymy o wpływie technologii na nasze życie. Z jednej strony to dobrze, gdyż każda nowinka ułatwia nasze życie i pozwala na więcej wygody w codzienności. Z drugiej jednak należy uważać, by nie stać się ofiarą rozwoju. Jednak inteligentny dom to sposób nie tylko dla tych, którzy często w nim nie bywają. Jakie możliwości daje i jak dostosować go do swoich potrzeb?

Inteligentny, czyli jaki?

Przede wszystkim zacznijmy od definicji domu inteligentnego. Jest to dom (może być nim także mieszkanie), który pozwala na wykonywanie niektórych czynności zarządzających zdalnie. Opiera się to na działaniu sieci Wi-Fi i skupia na sterowaniu za pomocą urządzenia mobilnego różnymi jego funkcjami. Jakimi?

Brama wjazdowa, drzwi do domu

Pierwszym aspektem, który widzimy wracając do domu jest brama. Wyczuwając nasza obecność i pilotując kluczyki wie ona, że zbliżamy się do jej czujnika w związku z czym zaczyna się otwierać w taki sposób, by być gotową do wjazdu, gdy znajdziemy się tuż przy niej. Podobnie działają drzwi, jednak one mają szereg innych zabezpieczeń i działają dużo bardziej intuicyjnie.

Światło

Wielokrotnym problemem podczas wyjazdów służbowych czy wakacji jest kwestia „udawania”, że ktoś wciąż w domu mieszka. Dlatego funkcja włączania i wyłączania światła może być przydatna w wielu miejscach świata. Jednak może mieć ona także dużo bardziej prozaiczne znaczenie. Na przykład, gdy leżymy w łóżku i nie chce nam się wstać, możemy gasić światło w dowolny sposób.

Urządzenia AGD

Kolejny aspekt działania inteligentnego domu to sprzęty AGD. Wracam z pracy i mam ochotę na pyszny obiad. Oczywiście wcześniej zamarynowałem kurczaka, jednak teraz włączam piekarnik i w momencie, gdy wchodzę do domu, kurczakowi pozostało już tylko kilka minut do upieczenia. Szybkie i wygodne jak byśmy tam byli.

Okna, rolety, ogrzewanie

Kolejny aspekt inteligentnego domu – bezpieczeństwo. Możemy dowolnie zasłaniać i odsłaniać okna, możemy uchylić i zamknąć okna lub włączyć ogrzewanie. Reagujemy na to jak kształtują się warunki pogodowe setki kilometrów od nas.

Wybierając inteligentny dom Schneider Electric możemy poczuć się panami swojego czasu. Korzystamy z technologii, by ułatwiła nam życie i pomagała wszędzie tam, gdzie to konieczne.KONIEC ARTYKUŁU... BARDZO CI DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NAS. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DROGI CZYTELNIKU. DUŻO ZDROWIA... sztab Live Global Alert

1 KOMENTARZ

  1. inteligentny dom kolejny chory wymysł ludzi, niby wszystko fajnie z poziomu np telefonu mozna wszystkim sterować, ale jest w tym drugie dno jak we wszystkim co ułatwia czy uproszcza nam zycie, Po pierwsze w takim domu jest duze promieniowanie szkodliwe, jest poprosyu smog elektomagnetyczny który nas nijako pomału zabija, poczytajcie o sieci 5g i zagrozeniu jakie niesie ze sobą, czy o wi-fi jak szkodzi. Po drugie wszystkie urzadzenia mogą być przejete przez jakis ludzi np hakerów czy cos takiego i mozna nas podsłuchiwac ogladac, w sumie to juz tak jest, ale np beda zbierac jeszcze wiecej informacji o nas, kiedy robimy pranie, kiedy kawe, itd. Jest pewnie jeszcze wiecej mrocznych tajemnic takiego INTELIGENTNEGO DOMKU. Radze duzo internetów przegladać i sie dowiadywać Pozdrawiam z Bogiem luidzie przede wszystkim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.