Indie dążą do szybkiego zakupu 33 rosyjskich myśliwców w odpowiedzi na atak zbrojny Chin na granicy

wrze na granicy Indii i Chin

Indie starają się przyśpieszyć zakup myśliwców z Rosji po incydencie granicznym z Chinami, który miał miejsce w zeszłym tygodniu, w wyniku którego zginęło 20 żołnierzy armii indyjskiej. Nieujawniono liczba ofiar po stronie Chin w spornym rejonie doliny Galwan we wschodnim Ladakhu.

Indyjski rząd cytowany jest przez agencję ANI z siedzibą w New Delhi: „Indyjskie Siły Powietrzne (IAF) przekazały rządowi Rosji propozycję nabycia 33 nowych samolotów myśliwskich, w tym 21 MiG-29 i 12 Su-30MKI z Rosji. „

„Siły powietrzne pracują nad planem nabycia większej ilości myśliwców już od jakiegoś czasu, ale proces przebiegał szybciej, a cały kontrakt opiewa nokoło 787,4 miliony dolarów i liczy sobie znacznie więcej sztuk samolotów. Indie od dawna prowadzą duże zakupy systemów uzbrojenia z Rosji, w tym ostatnio nabyły flotę myśliwców Su-30. Nowe Delhi chce teraz przyspieszyć cały proces dostawy, ponieważ obie strony gromadzą siły wzdłuż granicy. Forbes zwrócił także uwagę, że nowe zamówienie na samoloty z Rosji jest bezpośrednią reakcją na śmiertelny incydent na granicy Doliny Galwan z Chinami:

loading...
konflikt Chiny Indie

Tymczasem Chiny starają się rozbudować i zmodernizować bazę lotniczą, znajdującą się na dużej wysokości na lotnisku Ngari Gunsa w Tybecie.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here