Gwałtowny wzrost wybuchających wulkanów na świecie

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do

Erupcje wulkaniczne i trzęsienia ziemi nasilają się a wszystkiemu winne jest nasze słońce.

Japoński satelita meteorologiczny HIMAWARI-8 zarejestrował dwie duże erupcje wulkaniczne 16 maja, obie miały miejsce w Indonezji.

Pierwszy miał miejsce w Ibu. Pióropusz pyłów i gazów wznosi się aż na 13.7 km. W filmie widać gwałtowną erupcję:

Druga, jeszcze większa erupcja miała miejsce zaledwie kilka godzin później w Semeru – bardzo aktywnym wulkanie.

Ponadto, jak niedawno poinformował VolcanoDiscovery.com, z wulkanu ciągle płyną rzeki lawy, które od 18 maja zdołały dotrzeć aż 2 kilometry od wulkanu.

Gwałtowny wzrost wybuchających wulkanów na świecie

Te erupcje chłodzą naszą planetę

Te erupcje są godne uwagi, ponieważ cząstki wyrzucane na wysokości powyżej 10 km i do stratosfery długo utrzymują się, gdzie mają bezpośredni wpływ na chłodzenie naszej planety .

Erupcje wulkanów są jednym z kluczowych czynników napędzających Ziemię do kolejnego globalnego schładzania się, aktualnie jesteśmy świadkami ogólnoświatowego wzrostu aktywności wulkanicznej ze względu na małą aktywność słońca, mającego teraz wiele dziur koronalnych gdzie jego zanikająca magnetosfera wyrzuca promieniowanie kosmiczne, które penetruje bogatą w krzemionkę magmę.

Oprócz budzących się wulkanów w Indonezji budzą się również islandzkie duże wulkany, ich erupcje znacząco mogą wpłynąć na obniżenie się temperatury na świecie.

Katla jest największym wulkanem, który wykazuje oznaki przebudzenia, przez ostatnie kilka dni doświadczył znacznego odgazowania. Co więcej, aktywność sejsmiczna pod dużym pokrytym lodem wulkanem również wzrosła, a aktywność ta jest spowodowana napływem magmy do komory wulkanu.

Władze islandzkie zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie stanowi kolejna erupcja Katli, a delegacje wulkanologów spotykają się z islandzkim parlamentem, aby omówić, jak zareagować w przypadku erupcji, co jest jedynie kwestią czasu.


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.