Gigantyczne azjatyckie szerszenie zabójcy są już w Polsce

Szerszenie azjatyckie pojawiły się w Hiszpanii, Francji i Niemczech. Tymczasem wiele osób wysłało nam zdjęcia tych gigantów z Polski.

Szerszenie azjatyckie są dużo większe od europejskich pobratymców. Nazywane są szerszeniami – gigantami lub morderczymi szerszeniami. W Azji skąd pochodzą pasterze mówią o nich “mordercy jaków”. Jad tych owadów jest groźny nawet dla zdrowego dorosłego człowieka. Zawiera bowiem toksynę, która zabija czerwone krwinki w organizmie człowieka, wywołuje niewydolność nerek i w efekcie śmierć. Jad szerszeni-gigantów można porównać do jadu żmii.

Owady te osiągają 5 cm długości, a ich skrzydła rozpiętość 8 cm. Odżywiają się innymi owadami, takimi jak: modliszki, osy, a przede wszystkim pszczoły. Jeden szerszeń-gigant może w ciągu minuty zagryźć 40 pszczół miodnych. Potrafią w małej grupie zaatakować cały ul i zabić cały rój pszczół. Zwłokami pszczół karmią potem własne młode.

W krajach azjatyckich mordercze szerszenie zabijają po kilkadziesiąt osób rocznie, a setki długo dochodzą do zdrowia w szpitalach.

Gigantyczne azjatyckie szerszenie zabójcy są już w Polsce
Gigantyczne azjatyckie szerszenie zabójcy są już w Polsce

Osoby w Polsce, które miały styczność z szerszeniem azjatyckim przede wszystkim mówią o dużym skoku adrenaliny spowodowanym już samym głośnym dźwiękiem brzęczenia skrzydeł. Jeden z pszczelarzy powiedział, że cały rój pszczół koło ula jest dużo cichszy od jednego szerszenia azjatyckiego.

Poniższy film pokazuje jak 30 szerszeni azjatyckich zabija 30 000 pszczół

Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.