Czy to już czasy ostateczne? Ponad 300 tornad w dwa tygodnie w USA

Środkowo-zachodnie regiony Stanów Zjednoczonych od prawie dwóch tygodni nękają niszczycielskie tornada. Żywioł niszczy domy, wyrywa drzewa z korzeniami i przynosi ulewne deszcze powodujące powodzie. Giną też kolejni ludzie.

Gwałtowna pogoda w Stanach Zjednoczonych nie odpuszcza. Jak podaje CNN, wtorek był 13. z rzędu dniem z niszczycielskimi tornadami. Tym razem żywioł nawiedził stan Kansas. Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała o około 20 tornadach niedaleko miasta Kansas. Wiatr zrywał dachy z domów, wyrywał drzewa z korzeniami i niszczył sieć energetyczną. Miejscami padał ulewny deszcz.

Na nagraniu pozyskanym przez agencję Reutera widać tornado przemieszczające się w kierunku miasta Lawrence. Jak podaje biuro szeryfa w hrabstwie Douglas, kilkanaście osób zostało rannych.

Potężna superkomórka nagrana kamerą:

NWS w Kansas poinformowało, że pobity został majowy rekord sumy opadów. Jej wartość wyniosła 325 litrów wody na metr kwadratowy – w 1995 roku odnotowano 324 l/mkw.

W ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni przez środkowo-zachodnie regiony Stanów Zjednoczonych przetoczyło się ponad 300 tornad. W stanie Missouri zginęły trzy osoby. W ubiegłym tygodniu w Oklahomie zginęło sześć osób, w tym dwie w sobotę w mieście El Reno.

Tornado zaatakowało w nocy:

This website uses cookies.